Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Azt írják, hogy egy regény...

Azt írják, hogy egy regény ideális hossza max. 120 ezer szó. De ha ennél több (mondjuk 150 körül), akkor már tényleg esélytelen is kiadatni, ha első könyves szerző vagyok?

Figyelt kérdés

Így is több kötetes sorozat lesz, viszont hogy a dramaturgia stimmeljen, már nem tudom tovább darabolni - meg őszintén szólva nem is szeretném. Ha meglátja egy kiadó, tényleg esélytelen a kiadás, csak azért, mert hosszú?

Tudom, hogy elsőkönyvesként eleve kevés az esélyem, a sorozatokat első könyvestől pláne nem szeretik, így akkor kb esélytelen kiadnom hagyományos módon?



2021. aug. 23. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Azért első könyves szerzők se mind egyformák. Nagyobb eséllyel megy ki a könyved, ha valahol a szakmában dolgozol és valamilyen szempontból ismert vagy.
2021. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudod fizetni a kiadás költségeit, akkor annyi könyvet adsz ki, amennyit csak szeretnél, magánkiadásként.
2021. aug. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos se a szakmában nem dolgozok, se ismert nem vagyok.

Tudok a magánkiadásos lehetőségről, de nem véletlenül írtam a hagyományost, azzal próbálkoznék eleinte.

Írásban viszont van már tapasztalatom, nem az első kéziratom, de még sosem próbáltam kiadót keresni. A kérdés inkább arra irányult volna, hogy ha amúgy eredeti az alapötlet, és nincs haj-de-pocsékul megírva, akkor csak a hossz miatt elkaszálhatják-e?

2021. aug. 24. 16:05
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Nincs ilyen magyar törvény, minden kiadó a saját meggondolásait követi. Esetleg lerövidíttetik veled, ha túl hosszúnak vagy vontatottnak találják. (Bár utóbbi esetben nem is foglalkoznak vele...) Fantasyból, vámpír- és varázslós történetből mondjuk annyi van, hogy az már nemigen kell.
2021. aug. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Azt írják, hogy egy regény ideális hossza max. 120 ezer szó. De ha ennél több (mondjuk 150 körül), akkor már tényleg esélytelen is kiadatni, ha első könyves szerző vagyok?"

Nézz utána az "idális" szó jelentésének.

Nem esélytelen, csak nehezebb, mivel minél hosszabb, annál magasabb a nyomdaköltség.

2021. aug. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!