Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi az a "női sci-fi"?

Mi az a "női sci-fi"?

Figyelt kérdés
Moly.hu-n láttam egy könyv értékelésénél, hogy valaki női sci-finek nevezett egy könyvet, és hogy férfiként ő ezért nem tudta értékelni. Ez mit jelent? Valahol még ugyanez a személy említette, hogy női problémákkal foglalkozik a könyv, de ezt sem teljesen értem, hogy mit jelent.

2021. szept. 2. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Biztos annyira sci-fi, mint pl az Alkonyat fantasy.

Szóval igen, vannak benne sci-fi elemek (űrutazás, földönkívöliek, időutazás, egyéb), de amúgy valami nyálas szerelmes történet.


Megírnád, hogy melyik az?

2021. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem, On Sai: Scar c. regényénél láttam ezt említve.

Én nemrég kezdtem el olvasni, és bár nekem nem igazán tetszik eddig, de nem látom, miért lenne "női", vagy ilyen cukrostakony jellegű. Persze, mivel az elején vagyok, még bármi lehet.

2021. szept. 2. 21:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem.
2021. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Férfi sci-fi = jövő, űrutazás, időutazás, felfedezés, androidok, harc, háború, földönkívüli szörnyek, találkozás más civilizációkkal, bolygók gyarmatosítása stb.

Női sci-fi = romantikus mizéria, nyafogás, helyes pasik, szex, szerelmi háromszög stb.

2021. szept. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Fura, de Marissa Meyer Holdbéli krónikáiban is van szerelmi szál. Ezen kívül van benne akció, androidok (az egyik főszereplő lány maga is android), robotok, űrutazás, genetikai kísérletek, háború, földönkívüli faj, stb. Akkor most női, vagy férfi sci-fi? Ja, és nő írta.
2021. szept. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

2-es, a Scar nekem bejött, pedig nem vagyok sci-fi fan. Amúgy attól, mert valamiben van romantikus szál, még nem lesz nyáltenger. On Sai szerintem jó író.


Ennyi erővel majd mindjárt jön a női fantasy is. Megjegyzem, abból is olvastam már sokat, mert imádom a fantasyt. Igen, van, ami kissé nyálasabb, de ez van.


5-ös voltam.

2021. szept. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Molyon lehet privátot is küldeni, ill. értékelésre reagálni, így közvetlenül tőle is megtudhatod, mire gondolt, miért írta.
2021. szept. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Valahogy úgy tudom elképzelni, mint a tinilányos fantasy-t (Vámpírakadémia, Alkonyat), s a rendes fantasy-t (Vaják, A szilmarilok).
2021. szept. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Asimov Birodalom és Alapítványában is van szerelmi szál, sőt, Lem Solarisának az egyik fő mozgatórugója is szerelmi szál, mégsem érzem, hogy ettől női lenne.

Én sok sci-fit olvasok, és szerintem nem jó sci-fi eddig a Scar, de nem ettől, és nem is értem, miért gond, hogy ha van benne szerelem, ha nem csak erről szól. Az meg főleg nem jön nekem össze, amit a négyes ír, mert ha így lenne, már a "női sci-fi" nem sci-fi lenne, csak romantikus regény. Főleg, hogy a férfinál felsorolt részek között a setting elemei vannak, a nőinél pedig a karakter interakciók, amik meg eleve mindkettő lennie kell egy regényben. Hallottam azt is, hogy valaki szerint a cselekmény orientáltabb regényeket a férfiak szeretik jobban, míg a karakter központúbbakat a nők, de pl. (ugyan nem sci-fi, de) ott A tűz és jég dala, ami kifejezetten karakterközpontú, és messze kevesebb nőismerősöm szereti, mint férfi.

Nem tudtam, hogy lehet privátot is írni Molyon, sose néztem. Köszönöm!

2021. szept. 3. 13:28
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

A Dűnében is az egész konfliktus kirobbantója a szerelem. Lady Jessica beleszeret Leto hercegbe és ezért fiút szül neki, mert a herceg örökösre vágyik. Aztán az egyik alap scifi/fantasy.


Én amúgy nem csak azt utálom, amikor ráhúzzák valamire, hogy "női" hanem amikor megkapja azt, hogy "feminista", "lmbtq", stb.

Csak azért, mert vannak valamiben normálisan kidolgozott, teljes értékű karakterek, akik nem feltétlenül hetero férfiak, még nem lesz feminista...csak normális, mert a való életben is összetett személyiségek a nők, a melegek is, stb. xD


Eskü, ha George R.R. Martin nő lenne, akkor az könyveire is ráhúznák, hogy női, feminista fantasy, csak azért, mert normális női karaktereket ír, ahogy ő mondta egy interjúban: emberként tekint rájuk.

Robin Hobbal egyébként pont ezt csinálják, pedig a főhőse pasi, mégis feminista.


És persze ez egy olvasói kritika volt, de én se értem, hogy egyesek miben látják azt a nagy különbséget férfiak és nők között... Igen, fizikailag némileg eltérünk, de gondolkodásban nagyon nem a lábunk köze dönt. A gondolkodás jó részét az fogja meghatározni, hogy milyen kultúrában, társadalomban, környezetben élünk.


Szóval engem nagyon irritál az ilyen marketing is.

2021. szept. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!