Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyit olvasol magyarul, és...

Mennyit olvasol magyarul, és mennyit idegen nyelven?

Figyelt kérdés

Mindegy mi a tartalom, és fanfic, wattpad, webcomic is számít.



És mi ennek az oka? Pl hivatalos fordításokat szereted-e, elérhető-e, van-e szókincs vagy egyéb szövegértési probléma?



2021. nov. 6. 23:08
A kérdező szavazást indított:
csak magyarul
nagyrészt magyarul, 1-2 idegen nyelvű néha
2/3 magyarul, 1/3 idegen nyelven
fele-fele arányban
2/3 idegen nyelven, 1/3 magyarul
nagyrészt idegen nyelven, 1-2 magyar néha
csak idegen nyelven
abszolúte nem emlékszem, a tartalom számít, nem a nyelv
több anyanyelvem van
34 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyimtatott könyvet már csak akkor veszek meg, ha különleges ritkaság. Ilyenkor nem bánom külföldról hozatni, kevésbé nézem az árát, és többnyire (szinte mindig) angolul lesz.


Hazai napi aktualitásokról, politikai, közéleti cikkeket értelemszerűen magyarul olvasok a neten. De ami angolul is megvan (pld magyar politikusok angolul nyilatkoznak a CNN-nek) azt szivesebben figyelem angolul, hogy a világ milyen képet lát rólunk.

2021. nov. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt angolul, egyrészt, mert a legtöbb olyan tartalom ami engem érdekel, nincs magyarra lefordítva. Az angol a tanulmányaim miatt aktívan benne van az életemben, így egyébként is kell - meg persze szeretek is - könyveket, cikkeket, tanulmányokat stb. angolul olvasni. Magyarul jobbára csak akkor olvasok, ha magyar írók, költők írásait veszem kézbe, vagy ha hazai történésekről tájékozódom.
2021. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben nagyon eltolódtam az angol felé: napi 4-5 óra (de legalább megúsztam a „kiváló” műfordításokat – a szókincsem állítólag gigantikus, szerintem azért ez jókora túlzás), 3-4 éve kifejezetten ügyelek arra, hogy több magyar (klasszikus) esszét, verset, drámát olvassak. És azt a maroknyi magyar regényt, amelyek minőségiek.
2021. nov. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit lehetséges csak is eredeti nyelven olvasok. Amit meg nem beszélek nyelvet azt egy általam érthető fordításban (lehetőleg nem angol fordításban, mert nem kevés nyelv van ami esetén a mű veszít a tartalmi értékéből angolul.)
2021. nov. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Nagyrészt spanyolul, az egyetem miatt is, de mindig próbálok magyart is belecsempészni az olvasmányaim közé. Ezen kívül elég sokat olvasok angolul is.
2021. nov. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-s vagyok, azt elfelejtettem leírni, hogy szeretek lehetőleg mindent eredeti nyelven olvasni.
2021. nov. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!