Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Magyarországon miért nem...

Tomcsi80 kérdése:

Magyarországon miért nem jelenik meg a Marvel és a DC univerzum képregényei (főleg sorozatok) elejétől a végéig?

Figyelt kérdés

2021. nov. 7. 23:10
 1/8 anonim válasza:
100%
Szerintem nincs rá akkora kereslet, de netről biztos meg tudod rendelni, vagy olvasd az interneten, lehet még van egy-kettőhöz magyar változat is
2021. nov. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag annyira nem érné meg, hogy csődbe vinné a kiadót. Magyarország kis piac, és egyébként sem elterjedtek, keresettek a képregények.
2021. nov. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1/2 anonim: Be szoktam szerezni neten a képregényeket és olvasom is ott, még akkor is amikor még a Semic adta ki őket, de sosem részesültünk abban az élményben, hogy az elejétől kezdték volna kiadni függetlenül attól, hogy nagy vagy kis piac vagyunk.
2021. nov. 8. 14:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez egy irreális elvárás. Tegyük fel, valaki Supermant adna ki...

Egészen 1938-ig vissza kellene mennie, hogy ott kezdje a kiadást.

Az Action Comics (legrégebbi Superman-történeteket közlő füzet) jelenleg már az 1000-ik szám felett jár valamerre, s volt még mellette jó pár más Superman-sorozat is az évtizedek folyamán!

Több ezer képregényről beszélünk, és ebben még nem vettük bele a különféle közös kalandokat, amikre hivatkozhatnak még más címekből Supermanre (például vendégszerepel egy Batman-füzetben, Igazság Ligája füzetben főszerepel a karakter stb.).

Na most, a korai füzetek rajzai és történetei mai szemmel nézve sokszor elég gyerekesek és nevetségesek is.

Sok mai ember ezeket meg se venné.

A másik dolog, ezek a régi kadások lehet az eredeti kiadónak sincsenek meg felújított, újra kiadható állapotban (és ezt nem viccből mondom).

Azaz azt először nekik be kell mindent szkennelniük, felújítaniuk, javítgatniuk, újraszínezniük stb.


Visszatérve, ettől függetlenül, még a jól megírt történetek is lehetnek gyenge rajzokkal illusztrálva, vagy szépen megrajzolt kiadványok, gyengén megírva. Nem véletlen, hogy mindenki válogat a magyar kiadók oldaláról, s a legjobb történeteket adja csak ki.


Igazából, nagyon-nagyon régi kiadványokat nem ad ki senki itthon, mert eléggé réteg-kiadvány lenne, azaz minimális lenne rá a kereslet a vevők részéről. Egyedül talán Pókembernek van nagy rajongótábora itthon, a többi kiadványnak nem igazán van ilyen törzs vevőközönsége....


Ha kihagyás nélküli kiadást keresel, akkor javaslom figyelmedbe a Kingpin kiadó Peter Parker Pókember 2. sorozatát.

[link]


Ebben a The Amazing Spider-Man-sorozatot kezdték el kiadni kihagyás nélkül a 119. számtól. A korábbi számok meg különszámok formájában jelentek/jelennek meg, de azok sem a legelejétől.

2021. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4/4 anonim: Nem irreális ez az elvárás, mert korlátozott számban ki lehet adni őket, mint ahogy a Bubi boltban szokták árulni a Marvel képregényeket (500 példányban). A Kingpin kiadót nem kell bemutatni, mert szoktam onnan rendelni. Majd közzéteszek olyan kiadványokat, amik megjelentek Magyarországon a Marvel és a DC univerzumból és látni fogjuk, hogy elég sok mindent kell bepótolnunk.
2021. nov. 10. 16:27
 6/8 anonim ***** válasza:

A központi kiírt kérdésed nem erre irányult. Te arra kérdeztél rá, hogy miért nem jelenik meg valami az elejétől a végéig, gondolom KIHAGYÁS nélkül.

Az, hogy vannak olyan történetek, amik nem jelentek meg, de jó lenne, ha magyar nyelven is hozzáférhetőek lennének...biztos vannak ilyenek, nem is egy.


"Nem irreális ez az elvárás, mert korlátozott számban ki lehet adni őket, mint ahogy a Bubi boltban szokták árulni a Marvel képregényeket"


Kiadnak igen. De ők is válogatnak össze-vissza, s csak 1-1 történetet adnak ki. Nem úgy, hogy belekezdenek valamibe az 1. számtól, s az 1000-ikig kihagyás nélkül mindent kiadnak.

Még amúgy 500 vevőt is nehéz összeszedni sokszor (nem egy kiadóval beszéltem épp erről régebben). Telített a piac az utóbbi években, a Hachette, Eaglemoss, Kingpin, Fumax, Bubi, Frike és egyéb kiadók annyi mindent jelentetnek meg/adtak ki, hogy ember legyen a talpán, aki mindent megvett illetve mindent meg bír venni. És is válogatok, s csak ami tényleg komolyan érdekel, azt veszem már meg...

Sokszor látom, hogy valaki halmokban árulja a képregényeit. Például a Hachette-sorokat bontatlanul árulja, úgy ahogy van...

Szerintem bőven telített a piac, főleg Marvel-kiadványok terén.

DC meg fasorba sincsen. Batman talán eladható, a többi szereplőjük felejtős.



"Majd közzéteszek olyan kiadványokat, amik megjelentek Magyarországon a Marvel és a DC univerzumból"

Ha megjelentek, akkor mit kell bepótolni? Nem igazán értem...

2021. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6/6 anonim: A kérdésedre válaszolva elkészítettem azt az oldalt, ami a Magyarországon megjelent Marvel univerzum képregények listáját tartalmazza és azt is megmutatja, hogy mennyi hiányzik a teljes listából.


[link]

2021. dec. 11. 22:38
 8/8 A kérdező kommentje:

Elkészítettem a Magyarországon megjelent DC univerzum képregények listáját is.


[link]

2022. febr. 3. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!