Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Aki olvasta Julius Evola-Meglo...

Aki olvasta Julius Evola-Meglovagolni a tigrist című művét, milyen következtetésre jutott a saját életével, illetve a helyzetével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy évemet erősen jellemzi az, hogy semminek semmi értelme.

Úgy érzem megtapasztaltam/megtapasztalom, hogy semmilyen centrum nem létezik a külső világban, ami egy igazodási pont lehetne az életemben.

Nem hordoz jelentést ma már semmi, mintha az “ég”, és a felfelé vezető utak lezártak lennének. Durván 5éve vettem meg a könyvet, akkor talán valami teljesen mást vártam tőle, így mivel nem arra találtam választ, amit kerestem, (társadalmi,politikai megoldások) félre tettem.

Azonban most az elmúlt időszak után újra elkezdtem olvasni és azt hiszem, hogy sokkal inkább át jön a mondanivalója, miután a benső válságot megtapasztaltam.


Érdekelne, hogy milyen hatásokat gyakorolt a könyv másokra és hogyan tudták hasznosítani a leírtakat?



2021. nov. 19. 14:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Erről rengeteget lehetne beszélni.

Ugyan Nietzsche kimondta, hogy Isten halott, viszont a lét örök,

amely érzékelhető azokban a dolgokban illetve létezőkben,

amelyek az öröklétet tükrözik, de ez csak akkor érzekelhető igazán,

ha a centrum a lét, tehát az egyén nem az életben, hanem a létben él.

Az hogy ez mennyire valósítható meg, ha egyáltalán, az egy külön történet, de az iránynak mégis ennek kellene lennie, ez az emberi egsztencia voltaképpeni értelme, vagyis hogy végsősoron vissza térj oda, ahonnan kizuhantál, még ha ez csak arra a rövid időre is történik, amelyben az örökkévalót érzékeltetni próbáló létezők erőfeszítését megpróbálod aktívan felfogni, aminek több okból kifolyólag is lehetségsesnek kell lenni, már csak azért is, mert a lét itt és most van, hiszen ebben vagyunk, mégis az utolsó ember süllyed bele az életbe(tehát a pokolba) és még vigyorog is hozzá.

2021. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!