Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen egy jó detektíves krimi?

Milyen egy jó detektíves krimi?

Figyelt kérdés

Az egyik barátommal könyvet szeretnénk írni, egy detektíves-t, vagyis krimit. Már kitaláltunk sok mindent, de mi az alapja egy jó kriminek? Pl ahol betörnek helyekre, nyomozni kell, meg sok idő mire kiderül a tettes, stb.

Szerintetek?


2010. szept. 6. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

próbáld meg visszafele vezetni a történetet.... már tudod úgyis mi lesz a vége, ki lesz a bűnös....


karakterek jellemének kidolgozása is fontos :)

2010. szept. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de mi hosszú sztoprit szeretnénk, magyarán sok bűntény, nem csak 1 tettes, sok betörés, sok nyomozás stb, szal nagyobb terjedelműre gondoltam , nem akkorára mint az Aghata Christi-s könyvek.:)
2010. szept. 6. 20:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Magyarán több fejezetre osztanánk, mindegyikben külön bűntény stb stb, a végén meg összekapcsolódna (nem biztos, de szeretnénk), így mire kéne nagyon odafigyelnünk az "összekapcsolódás a végén"-kívül?
2010. szept. 7. 16:20
 4/5 anonim válasza:
Szerintem egy jó krimi az olyan ahol nem tudod ki a tettes. Ha tele van meglepetésekkel és sok izgalommal. Próbáljátok meg, úgy megírni, hogy még nektek is meglepő legyen a vége. Év végén mi is krimit fogunk írni az iskolában és nekem ezt tanácsolták! Ráadásul egyet is értek vele, szerintem ilyen a jó krimi. De van a ki azt szereti ha már az elején kiderül, hogy ki a gyilkos (vagy betörő) és a nyomozást helyezitek előnybe.
2011. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ja, bocsi most nézem a dátumot. Ha már nem aktuális akkor bocsánat :/
2011. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!