Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A 7. kötet közepén VOldemort...

A 7. kötet közepén VOldemort miért nem büntette meg a halálfalókat amikor azok elfogták Harryéket, de Dobby megszöktette őket?

Figyelt kérdés

A Malfoy kúriás részre gondolok. A könyv írja is hogy éppen Gregorovicstól próbálja kiszedni hogy hol a Bodzapálca, amikor hívják őt Bellatrixék. Azt írják, már amiatt rettentő dühös lett, és hogy megkeserülik ha feleslegesen hívják őt, erre Harryéket pont akkor menti ki Dobby az élete árán, mikor odaindul Malfoyékhoz.

Eleve Malfoyék már a bögyében voltak előtte is, a jóslat meg egyéb dolgok miatt, emellett odamegy és nem találja ott Harryéket, nekem fura hogyhogy senkit se ölt meg ezek után? Se Luciust, se Greybacket, se a fejvadászokat, senkit? Pont ő? Hiszen megint lyukra futtatták, nem volt ott Potter, ha hazudtak neki vagy tévedtek akkor azért kellett volna bűnhődniük, ha meg csak simán megint elbénázták a dolgot, akkor azért...

Azt még megértem hogy Bellatrixot nem bántotta volna, leghűségesebb szolgálóját, de hogy a többiek hogyhogy mind életben maradtak, sőt utána úgy grasszáltak mellette mintha mi sem történt volna, nekem ez nagyon furcsa.



2021. dec. 27. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

– Meg kell vallanom, csodálkozom, hogy itt látom, Bellatrix.

– Csodálkozik? Miért?

– Nos… – Travers köhintett. – Úgy hallottam, hogy a Malfoy

kúria lakói nem léphetnek ki a házból a… nos, a szökés óta.

Harry drukkolt, hogy Hermione meg tudja őrizni lélekjelenlétét.

Ha ez igaz, ha Bellatrix nem mutatkozhatna nyilvános helyen…

– A Sötét Nagyúr kegyelmes azokkal, akiknek hűsége minden

próbát kiállt – zengte Hermione pompásan utánozva Bellatrix

fennkölt modorát. – Maga, Travers, nyilván nem számíthatna


Itt azért van egy halvány utalás, hogy azért a büntetés nem maradt el..


A Gringotts cimű fejezetben.

2021. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
De megbüntette, csak nem elég durván, mert volt fontosabb dolga is, mivel rájött a pálca rejtekhelyére. Mikor Harry gyászolja Dobbyt, egy pillanatra ismét betekint Voldemort gondolataiba, és halványan látja, hogy a nagyúr keményen megbünteti Malfoyékat, valamint ahogy az egyes is írta, később Travers is utal rá. Annyi szerencséjük volt, hogy legalább tényleg ott volt Harry (ugye legillimenciával rögtön kiolvashatja a fejükből). A fejvadászok tutira megúszták, mert őket Bellatrix még előtte kidobatta, valamint szerintem Greyback is, mivel megint csak legillimenciával láthatta a fejében, hogy ő hozta el Harryt, de Bellatrix neki esett a kard miatt, majd elkábították.
2021. dec. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

"– Mondd még egyszer! – vijjogta Voldemort. – Mondd még egyszer!


– Na-nagyúr – dadogta a kobold rettegéstől elkerekedett szemmel –, na-nagyúr, me-megpróbáltuk f… feltartóztatni őket… csa-csalók be… behatoltak a… a Lestrange-széfbe…


– Csalók? Miféle csalók? Úgy tudtam, a Gringottsban megvannak a módszereitek a csalók leleplezésére! Kik voltak?


– A… a… a Po-Potter fiú és két bűntársa…


– Mit vittek el? – harsogta Voldemort. Iszonyú félelem markolt belé. – Mondd már! Mit vittek el!?


– Egy kis… egy kis arany poharat… nagyúr.


Voldemort úgy hallotta saját haragvó és hitetlenkedő üvöltését, mintha egy idegené lenne. Őrjítő düh tombolt teste minden sejtjében – nem igaz, képtelenség, senki nem tudott róla! Hogy lehet, hogy az a kölyök leleplezte a titkot?


A Pálcák Ura végigszántotta a levegőt; átok fénye festette zöldre a szoba falait, a kobold holtan hanyatlott a padlóra, a félkörben álló varázslók szétrebbentek, rémülten menekültek. Bellatrix és Lucius Malfoy társaikat félrelökve rohantak az ajtó felé, az ő pálcája pedig újra meg újra lecsapott, s akik még ott voltak, elpusztultak, meghaltak mind, mert ezt a hírt hozták, mert hallottak az aranypohárról…"


Azért nem járt ott mindenki jól.

2022. szept. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!