Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regény íráshoz segítség? Le...

Regény íráshoz segítség? Lehet találni olyan segítséget,aki valahogy segítene összehozni egy rövidebb regényt? Csak az ötlet van meg és pár jelenet.

Figyelt kérdés

Régebben elég sokat próbálkoztam az írással, de aztán írtam egy novellát,ami után azt éreztem, hogy nem akarok többet írni. Ennek már négy éve. És azóta nem igazán írtam semmit, de az elmúlt hetekben van egy sztori ötletem, amit úgy érzek muszáj megírni.

De sehogy sem tudom kidolgozni q vázlatot és hasonló dolgokat.



2022. márc. 7. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor nem ez lesz a te foglalkozásod, attól tartok....



Fantázia, és ötlet híján nem lehet összehozni egy regényt.

2022. márc. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem tudom, mennyire tudsz angolul, de ajánlanám Jessica Brody "Save the Cat! Writes a Novel: The Last Book On Novel Writing You'll Ever Need" című könyvét, gyakorlatilag sablonok alapján meg tudsz vele írni akármilyen terjedelmű regényt.
2022. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de annyi ilyen volt már itt az oldalon és én még mindig ugyan azt mondom.


Te nem tudsz írni, de könyvet akarsz. Azt akarod, hogy a te kis félkész ötletecskédet fogja meg valaki és csinálja meg a munka 99%-át, tök ingyen, csak mert neked az jól esne.

Érted hogy ezzel mi a gond?

Ez olyan, hogy én nagyon szeretnék egy szép házat, tudom hogy milyen lenne a fal színe, meg hogy sok lenne benne az ablak. Erre keresek valakit, aki telket szerez, megtervezteti, kivitelezeti, berendezi és átadja nekem a kulcsokat, mikor minden fullosan készen van. Természetesen ingyen. Lehet, hogy ő agyvérzést kap hatszor, mert neki kell hivatalba futkosni, pénzt szerezni, csekkolni a munkásokat, stb. de te annyira szeretnéd!


Csak úgy puszira nem fog neked senki ennyi munkát és energiát belefektetni valami olyanba, ami neki amúgy nem is érdeke, csak te aaaaaaannyira szeretnéd. Másrészt ha a munkát teljes egészében ő csinálja meg, akkor ez miért lenne a te könyved?

2022. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Volt segítségem még korábban,de ő vele sajnos magánéletbeli problémái miatt megszakadt a kapcsolat.


Egyébként nem arra gondoltam,hogy valaki írjon helyettem vagy ilyesmi,hanem leginkább olyanra lett volna szükségem, akivel megtudok beszélni néhány dolgot. Kikérni a véleményét egy-egy ötletről és hasonló. Szelektálni ötletekből és hasonló.

Tehát, akivel átlehet beszélni a sztorit és kikérni a véleményét.

2022. márc. 7. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy-egy ötletmorzsából regényt összehozni piszkosul rossz ötlet. Még azok is küzdenek az írással, akiknek kiforrott ötlete van.

Előbb írj olyan történeteket, amiket már az elejétől a végéig látsz magad előtt, pl novellákat, rövid sztorikat. Aztán ha meglesz az ötlet, akkor elkezdhetsz foglalkozni nagyobb ívű cselekménnyel is.

Úgy, hogy már a vázlatot se tudod hozzá elkészíteni, és már az ötletelési fázisban sem megy egyedül, kb. esélyed sincs.

Ha írásról akarsz tanulni, viszont ezt ajánlom:

[link]

2022. márc. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!