Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az Árvácskában az öreg hogy...

Az Árvácskában az öreg hogy hihette fel.a pogány gyermeket a legények kórusába majd az oltárhoz?

Figyelt kérdés
Falun játszódik, külön ültek a férfiak a fiukkal, külön a nők a lányokkal és a karzaton a serdülő leányok meg a legények. Arvacskat hogy hihette oda fel az öreg feltűnés nélkül hisz lány volt. A másik hogy az oltárhoz nem lehet menni csak ha még vagy keresztelte, Árvácska pogány volt akkor hogy engedték hogy odavigye az öreg. Mise közben meg felkialtitt hogy mi van a pap kezében mert azt se tudta hogy ostya ( én református létemre tudom) tehát tudták hogy ott van. Bazsamári hogy engedhette meg.

2022. ápr. 8. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Bazsamárit nem kérdezték meg gondolom előtte.

De az is lehet, hogy ezzel próbálták hangsúlyozni, hogy az árva tulajdonképpen nem számít senkinek, szinte láthatatlan, nem oszt, nem szoroz, hogy ott van-e vagy sem.

Egyedül az öregnek számított, ő vette ember számba a kislányt, hiszen ő is csak tőle kapott már szeretetet.

Egyébként lehet az oltárhoz menni, ha nem vagy megkeresztelve, annyi, hogy áldozni nem áldozhatsz, mielőtt első áldoztál volna, de áldást akkor is ad a pap, csak a szád elé tett mutató ujjal jelzed, hogy áldozni nem áldozhatsz.

2022. ápr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szentmise után vitte az oltárhoz és a kis pogány megtapogatta Jézus szobrát. Az öreg rászólt hogy nem szabad hozzányúlni. Az feltűnt hogy mikor az öreg meghajolt és keresztet vetett a kis buta is meghajolt és egy mp ideig mutatja a film ahogy nézi az öreget mit csinál. Meg milyen ruhába ment a templomba, Istent nem a rongyos ruhával kell megtisztelni. Elszegyelnnem magam ha keresztény reformátusjent olyan lennék mint Árvácska. Már 20 évvel ezelőtt se szerettem de most még annyira sem.
2022. ápr. 8. 11:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Oké, én vagyok a hülye, hogy leállok veled vitatkozni...

De...

Minden gyerek a felnőttektől -másolással- tanulja meg a templomi illemtant, mikor kell felállni, mikor térdelni stb.

Senki nem törődött a vallási nevelésével, tehát most látott életében először Jézus-szobrot (is), kíváncsi volt. Az öreg rászólt, vagy azért, mert neki érzelmileg megérinthetetlen egy ilyen szobor, mert annyira "tiszta", vagy pedig tisztában volt vele, hogy sokba kerül.

Másrészt azontúl, hogy Árvácska egy regény(film) alak, egy árva gyerek, akivel a kutya sem törődött, amíg elvégezte, amit parancsba adtak.

Az, hogy te nem szereted, nem von le a mű értékéből.

Nem akarok belőled kiindulni, mert nem minden református ilyen szűk látókörű, mint te, de mi annak idején (igaz katolikus vagyok), tanultunk olyat, hogy ne ítélj, hogy ne ítéltess.

2022. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 TR75 ***** válasza:
79%
Gyenge troll vagy.
2022. ápr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a filmet nem láttam, de a könyvet olvastam és tanultam is róla, de gyanítom, hogy talán a film is azt adja vissza, amit a könyv, úgyhogy ez még trollkérdésnek is gáz. Az Árvácska pont arról szól, hogy csak dolgoztatták mindenhol, kihasználták, nem járatták iskolába, holott kellett volna, még a ruháját is kezdetben elvették és a saját gyereküknek adták a Dudásék. Semmiről nem tudott semmit, de nagyon szeretett volna ruhát, iskolába járni, de az élet általános dolgaira is csak rácsodálkozott, mert a legelőkön sok mindent nem tanult. Aztán Bazsamári verte és a gyógyszerét is elvette tőle. Nem foglalkoztak vele egyik helyen sem, nem nevelték, nem szerették, iskolába sem járatták soha, csak szexuálisan zaklatták, kihasználták, bántották fizikailag és érzelmileg, és az utána járó gondozási pénzt viszont felvették. Még beszélni sem tudott normálisan, az öreg próbálta javítani a beszédét is. Nem véletlen ért véget úgy a történet a regényben, ahogy végetért. Egy ennyire szívszaggató történetből hogy lehet már trollkérdést csinálni. Inkább keresztény emberként azért szégyelld magad, hogy ennyire sötét vagy és képes voltál ezt kiírni.
2022. ápr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is: Zsabamári, nem Bazsa.

Másodszor amíg kicsi a gyerek, addig nem fiú vagy lány, hanem gyerek, evidens, hogy azzal a felnőttel megy, aki épp vigyáz rá. Kétszülős családban nyilván megoldható, hogy az azonos nemű szülővel menjen, de ezzel a szerencsétlennel senki nem törődött, csak az öreg.

Egyébként nem tudok róla, hogy ne lett volna megkeresztelve, az egy dolog, hogy templomba nem nagyon vitték, de kereszteletlenül nem maradt gyerek akkoriban.

2022. ápr. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ki keresztelte volna meg? Tán Dudásék? Azok se jártak templomba a tanyáról és meztelenül járatták, majd pont avval foglalkoztak volna hogy megkeresztelik. És 6 hónapos kora óta Dudáséknál volt, az árvaházban biztos nem keresztelték meg.

De tudatlan is volt vallásilag. Könyvben nem annyira tűnik fel de a filmben igen. Én szégyelném magam Kálvinistaként ha nem tudnám hogy ostyát tart a pap.ma kezében meg ha nem tudnám kicsoda Jézus Krisztus.

2022. ápr. 13. 18:56
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, Anjutca, komolyan, ha te nem lennél, ki kellene találni...

Az, hogy meg van-e keresztelve valaki nagyon sok esetben nem függ össze a vallási ismereteivel, pláne, ha maga a család nem gyakorolja a hitét, és nem jár hittanra sem.

2022. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkoriban mindenkit megkereszteltek (kivéve, ha zsidó volt), nagyon vallásos keresztény volt az ország. Pár naposan már kereszteltek.

Dudásék felelőssége az lett volna, hogy neveljék is, csak basztak rá.

2022. ápr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, 1930-ban játszódik a sztori.. ne akadj már ki ilyen részleteken Anjutka, tudod te milyen időket éltek akkor? Hogy miért volt mindenki olyan átkozottul őrült?

Üss fel Árvácska sztorija mellé egy történelem könyvet is kérdező, azt' majd mélyen elkussolsz, hogy a nyugodt békebeli foteledből milyen jogon butázod le őket...

2022. ápr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!