Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Sárkányok tánca (Tűz és Jég...

A Sárkányok tánca (Tűz és Jég dala 5) csak szerintem nagyon unalmas?

Figyelt kérdés
Meg csak a közepén vagyok, szóval nem kérek spoilert. Van egy olyan érzésem, hogy GRRM remekül kigondolta a Starkok történetét egészen a Red Weddingig, de csak addig, és Robb halálával kb meghal a sztori is. 4. és 5. részben alig vannak Starkok, épp csak, hogy nem felejtjük el, hogy léteznek, pedig rájuk épült minden, legalábbis az első három részben még azt éreztem. Mindenhol olyan véleményeket olvasok, hogy GRRM mennyivel jobb író Rowlingnál, de HP közben sose érzem, hogy valami unalmas történelem könyvet olvasok, olyan történelemről, ami meg sem történt. Sok új szereplő kevés fejezettel, mindegyiknek gyorsan meg kell tanulni az őseit, az általa legyőzött érdektelen lovagok neveit, a ruházatát, a vizelési szokásait. Szóval ez mások szerint is unalmas vagy csak én vagyok igénytelen?

2022. ápr. 8. 23:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem az efféle kérdéseket. Biztos van akinek unalmas, valakinek meg nem unalmas. Miért akarják az emberek állandóan azt, hogy ugyanazt találják unalmasnak mások, mint ő? Illetve ez mitől minősít bárkit is?

Nem tudok mit kezdeni az ilyen kérdésekkel.

2022. ápr. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem akarom hogy mások is unalmasnak találják, megkérdeztem, hogy mások szerint is nagyot esett-e a színvonal a harmadik rész után. Szövegértés nem nagyon megy.
2022. ápr. 9. 01:24
 3/20 anonim ***** válasza:
20%

Bla-bla-bla.

Ott az utolsó kérdésed, két opciód van: vagy valami unalmas vagy valaki igénytelen.

De jó, akkor szerintem igénytelen vagy. :( Poén.

(Robb szerintem a három könyv alatt nem szerepelt annyit, mint bármelyik Stark az ötödik könyvben. Szóval nem egészen értem azt sem, hogy milyen sztoriról van szó, ami meghalt, mert Robb végig egy mellékszereplő és köze nincs a többi Stark plotjához. Max Catelynnek van igazi sztorija ott, de az övé meg ugyanúgy folytatódik. Azt sem teljesen értem, hogy mi épült a Starkokra: központi szereplők, de kettőt az idő nagy részében halottnak hisznek, egynek meg nincs beleszólása semmibe, Jon szerepe meg az ötödik könyvben sokkal dominánsabb, mert a Fal parancsnoka lesz. Én azt látom inkább, hogy pont beindul a plotjuk, mert végre nem sodródnak az árral, hanem valamit csinálnak, ami hatással lesz mindenkire.)

2022. ápr. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

A lényeg, hogy pont ellenkezőleg látom. Leszámítva néhány apróságot, a Starkok, akik sokáig nem csinálnak semmit, csak egy helyben toporognak szó szerint vagy képletesen, mert nincs hatalmuk, lehetőségük beleszólni a dolgokba.

Catelyn csak Robb mellett van, de egy tanácsa sincs megfogadva, elengedi Jaimet, de kb. ennyi, Robbra nem tud hatni. A feltámadása után viszont vezető pozícióba kerül a testvériségnél és van lehetősége hatással lenni a plotra.

Jont már említettem, parancsnok lett és a tetteinek súlya van, politikai szövetségeket kovácsol az északiak és a szabad nép közt.

Sansa végig túsz volt és bánkódott. Most átkerült egy olyan helyzetbe, ahol brillírozhat, ahol manipulálhat másokat, ahol hatással lehet a hatalmi viszonyokra.

Arya csak utazgatott, most őt is megtanítják hasznos dolgokra.

Bran dettó, utazott és utazott és most Bryndennel megtanulja használni az erejét.

Szerintem pont az első három könyvben volt kissé unalmas azt olvasni, hogy csak az események elszenvedői. Az utolsó két könyv viszont végre érdekes szituációkba helyezte őket az író, ahol esélyük van maguk formálni a sorsot. Szóval ja, én sokkal jobban élveztem a későbbi könyveket. Robb teljesen hidegen hagy.

2022. ápr. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor leírtam: GRRM sorozatának legjobb könyve az első (AGOT), már a második kötet is lejjebb ment (húzni kellett volna), a harmadik jóval (itt pláne húzni, legalább a felét), a negyedik és az ötödik pedig teljesen felesleges.


GRRM megtervezte a végét is, csak a rajongók közül többen rájöttek (2000-2001 környékén), ezért új útra tért – ez nagy hiba volt, hiszen az olvasók többsége (99,9%-a) soha nem fog fantasy fórumokat olvasgatni.

2022. ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, még annyit,


„ Mindenhol olyan véleményeket olvasok, hogy GRRM mennyivel jobb író Rowlingnál”


sok helyen pedig az ellenkezőjét is olvashatod. A jobb írástechnika még nem jelent jobb végeredményt is. Egyébként a HP is rendesen összeesett az ötödik után, pedig az is már csak egy novellagyűjtemény volt. De Rowling íráskészsége a HP-hez tökéletes, és GRRM-é is az ASOIAF-hoz. (A fantasy írók 99,99%-a olvashatatlanul gyenge, de kiadják.)


GRRM másik nagy hibája az volt, hogy Robert Jordan nagy hatással volt rá (és rengeteg más íróra is) azzal (ezt ugye GRRM számtalanszor el is mondta), hogy Jordan átlépett a trilógiákon (bár voltak ugyan többkötetes sorozatok korábban is, de ilyen hosszúságúak nem), az ASOIAF is trilógiának indult, de fel kellett volna ismernie (és másoknak is), hogy a történetek többségének elmeséléséhez nem kell 10 000 oldal (sűrűn szedett), de vannak olyan fantasy szerzők akik már 20 000 oldalnál tartanak (vagy éppen többnél). Ez már csak a pénzről szól (ahogy azt néhány író őszintén el is mondja néha.)


Ez pedig egész egyszerűen megoldhatatlan, mert még a legjobb írók (akik ugye nem fantasy-t írtak/írnak) sem képesek ennyi oldalon keresztül tartani a színvonalat, mert képtelenség.

2022. ápr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
3, Robb nem POV karakter, de ő volt Észak királya, amikor meghalt, akkor kvázi kihalt a Stark-ház és mindenhol Boltonok meg Freyek voltak, Észak elveszett és már a Greyjoyokról is több szó van mint róluk.
2022. ápr. 9. 10:27
 8/20 anonim ***** válasza:

Egy ház akkor hal ki, amikor minden tagja halott.

Két darab Bolton van, a Freyek sokan, de kb. semmit nem jelent.

Észak pedig a Starkok nélkül is ugyanúgy létezik, egy földrajzi terület, entitás.

2022. ápr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, úgy érzem, nem akarod érteni amit mondok.

Ja, van még Stark, valahol Rickon is él, de Aryának összesen 5 jelenete van az utolsó két könyvben, Sansának 3, Brannek is 3, Jont egyre kevésbé érzem Starknak. Észak ugyan létezik, de egyre kevésbé érdekel mi van ott, mivel a főszereplő eltűntek. És persze érdekelhetnének a Greyjoyok is akár, de az elsó részben a Starkok köré épített mindent, a háborút is ők robbantották ki akarva-akaratlanul. És őket eléggé megkedveltette az olvasókkal, ezért a negyedik rész már olyan, mintha teljesen más történetet olvasnék. Vagyis a negyedik még elég jó, mert sok Lannister van benne, és ők majdnem olyan fontosak és érdekesek, mint a Starkok. Szóval ez olyan, mintha Harry Potter felszívodna a harmadik részben, és elkezdenénk Cedricet meg Madam Pomfreyt követni.

2022. ápr. 9. 11:07
 10/20 harebell ***** válasza:
100%
A 4. és 5. kötet is érezhető első olvasásra unalmasabbnak a korábbiaknál, egyrészt amit írtál, hogy sok az új, ismeretlen karakter, néhányuk nem is különösebben érdekes. Másrészt sok fontosabb karakter cselekményszála éppen stagnál, nem történnek velük nagyobb horderejű dolgok, de persze azért továbbra is követjük őket. Ettől függetlenül mivel én szeretem GRRM világát, szívesen olvastam ezeket a köteteket is, főleg, hogy ezekben is rengeteg kibogoznivaló, rejtett utalás, foreshadowing meg mindenféle érdekes apróság van, ezeket szeretem bennük.
2022. ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!