Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vannak olyan könyvek, amik a...

Vannak olyan könyvek, amik a cowboy-ok történetéről szól? Nem regények érdekelnek,hanem tudományos antropológiai könyvek.

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategóriában vagyok-e, mert szerintem ez kulturális antropológiai kérdés és az társadalomtudomány.


Nem csak történelmileg érdekel, hanem caklipakli minden, hogy milyen munkafolyamatokat láttak el, ezeknek a technikái, milyen hagyományaik voltak, és hogy a cowboy társadalomra hatással volt-e építő jelleggel az amerikai indiánok kultúrája? Tanultak-e tőlük különböző állattartási technikát? Pl. befogás mert ugye bölényeket is fogtak be az indiánok. A vadász technikájukból vettek-e át pár elemet a cowboyok pl. marha befogásnál vagy terelésnél? Ló tartásra vonatkozó dolgok is érdekelnek, hogy tanultak-e amerikai indiánoktól? De amúgy, teljes egészében a történelmükre vagyok kíváncsi leginkább kulturális és antropológiai oldalról, mert szeretném teljes egészében látni a lovas western szakágak különböző versenyeinek a kialakulási történetét és egy-egy verseny elem milyen cowboy élet munkáihoz tartozott.


Netalántán van valami szakmai antropológiai adatbázis, ami civileknek is kutatható online? Könyv címek is nagyon érdekelnek, illetve YouTube-n, ha vannak ilyen csatornák, amik ezzel foglalkoznak, lehet ez is külföldi is, illetve külföldi szakirodalom is érdekel vagy memoár netalántán egy cowboy-tól vagy észak-amerikai indiántól, aki említi a cowboyokat. Vagy néprajzi interjúk,gyűjtések vagy emlékek naplófeljegyzései, és annak könyvben való kiadása, vagy kutatható adatbázis online, ami ezekkel az emberekkel foglalkozik,mind a cowboyokkal mind észak-amerikai indiánokkal.



2022. ápr. 11. 15:11
 1/1 A kérdező kommentje:

Illetve dél-amerikai is érdekel, mert most olvastam, hogy a legelső cowboyok mexikóiak és a spanyolokat is említették az elsők között.


Csak azért is érdekel ez a kapcsolat, mert pl. amerikai indiánokról olvastam, hogy a hústartósítás egy módját a sózást pl. amerikai katonáktól is tanulták. Ezért is érdekel, hogy volt e kapcsolat pl. cowboyok és indiánok között tudás átadás téren.

2022. ápr. 11. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!