Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit jelent ez a Gyűrűk Urában?

Mit jelent ez a Gyűrűk Urában?

Figyelt kérdés

"Nem csak egyetlen erő működött itt, Frodó. A Gyűrű vissza akart jutni a gazdájához. Lecsúszott Isildur kezéről és elárulta őt; aztán, amikor alkalom adódott, a szegény Déagolt választotta áldozatául: meg is gyilkolták; utána Gollam következett, és a Gyűrű őt is bekebelezte. Csakhogy ezután már semmire se tudta felhasználni Gollamot, mert kicsi volt és hitvány: a Gyűrű azt is érezhette, hogy amíg nála marad, Gollam soha el nem hagyja azt a sötét tavat. Így aztán, amikor a gazdája ismét felütötte a fejét és szétsugározta sötét szándékait a Bakacsinerdőből, a Gyűrű cserbenhagyta Gollamot. De olyasvalaki találta meg, akire a legkevésbé gondolt volna: Bilbó, a Megyéből!

Emögött valaki másnak az akarata bújhatott meg: valaki meg akarta hiúsítani a Gyűrűkészítő szándékát. Világosabban nem fejezhetem ki magam, de úgy kellett lennie; hogy a Gyűrűt Bilbó találja meg, nem pedig a készítője. És annak is úgy kellett lennie, hogy utána a tiéd legyen. "


...Kinek az akarata??


Ezen kívül érdekelne, hogy Gollam, miután Bilboé lett a Gyűrű, miért nem halt meg? Nem csak addig nem öregszik valaki amíg nála van a Gyűrű? Gollam már több száz éves lehetett (nem tudom mennyi pontosan, ha valaki megírja, annak az információnak is örülök), tehát miért nem halt meg miután elveszítette a Gyűrűt?

Bilbo hogy halt meg végül? Az öregség miatt? És Frodo?

Nem tiszta ez a rész a Gyűrűvel kapcsolatban, hogy aki birtokolja az meddig nem öregszik egyáltalán, csak ameddig hordja, vagy utána sem



2022. ápr. 26. 15:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg úgy egyáltalán miért választotta a Gyűrű Bilbot?
2022. ápr. 26. 15:56
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

A Gyűrű megállítja az öregedést. Úgymond felfüggeszti. Ha már ninc nálad, újra öregedni kezdesz, kb onnan ahol abbahagytad. Szóval ha te 20 évesen megkapod a Gyűrűt, és tudod, hogy 50 éves korodban fixen meghalsz, akkor amíg a Gyűrű nálad van, örök élted van. Ha elveszíted, van még hátra 30 éved.

A könyv szerint Bilbó szülinapja és Frodó elindulás aközött közel 19 év telik el, azaz Bilbó ezt végig öregedi. Frodó viszont maradt az a 33 éves hobbit aki Bilbó szülinapján volt, hiszen nála volt a Gyűr. Az elpustítása után innen folytatja az életét.

De e persze az évek száma, amit én logikázok ki. Az öregedés szubjektív dolog, hisz a lelked fárad az idő múlásával. Ezt Bilbó is mondta a szülinapja előtt.


Gollam kb 500 évet töltött ott a hegyek alatt. De az sem kizárt, hogy 1000-et, most így hirtelen nem tudom.


Akire pedig Gandalf gondol külső erőként... az szerintem az Istenhit.

A világon volt eg ylény, Iluvatar.

Ő teremtett 13 angyalt és megparancoslta nekik, hogy éltessék őt egy kórusban. De a 13. angyal direkt hamis angokat produkált.


Az angyalok kértek Iluvatartól egy földet maguknak és megkapták. Ők ott istenekként élhetnek, cserébe soha nem hagyhatják el. Iluvatar azt is kikötötte, hogy alkothatnak bármi természeti dolgot, de az ő teremtményei fogják benépesíteni. Előbb a tündék, később az emberek.

Az angyalok, valák, megalapították Valinort, az istenek világát és alkották szép tájakat.

A 13. angyal pedig mindig beleszart a levesükbe.

Aztán Iluvatar meghozta a tündéket és rá sok időre az embereket.

A 13. vala, Morgoth pedig létrehozta a tündékből az orkokat és háborút szított Középföldén.

Előbb at ündék hadakoztak vele, aztán végül a többi vala odament és elgyepálta Morgothot és bezárta a ngy semmibe.


Morgot egy kaptiánya, Szauron, folytatta mestere művét.

De a valák nem akarták Szauront is elgyepálni mert Szauron egy hangya hozzájuk képest. Küldtek hát 5 "félistent" Középföldére. Egy fehéret, egy szürkét, egy barnát és két kéket. Hármójuk nevét ismerjük: Szarumán, Gandalf és Radagast.


Szóval Gandalf vélhetően a valákra, de az sem kizárt, hogy akár magára Iluvatarra gondolt amikor más mozgatóerőkről beszélt. A valák figyelemmel kísérték a Gyűrű történetét, Gandalfot is ők hozták vissza a halálból és léptették elő a rend vezetőjévé.

2022. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
1es, a Gyűrű azt választotta, hogy elszökik Gollamtól. De mint az idézetedben is van, arra nem számított, hogy Bilbó fogja megtalálni.
2022. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem, hogy akkor Gollam hogy élt tovább Gyűrű nélkül úgy, hogy hobbitként született. Ők max kb 135 évet élnek. Miért nem halt meg abban a húsz (?) évben míg nem találkozott Frodoval és Samuval?
2022. ápr. 26. 16:44
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Hm, jogos, az elméletem akkor megdőlt, hisz vagy 80 év telt el a kettő között, egy teljes hobbitélet kb.

Hát akkor... mágia:D "természetellenesen hosszú életet ad", igazából ennyit tudunk róla.

2022. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 500 évig volt Gollamnál a gyűrű
2022. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!