Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Most, 2022-ben mennyibe kerül...

Most, 2022-ben mennyibe kerül egy regény lefordítása angol nyelvről magyarra?

Figyelt kérdés

Gondolok itt 300-400 oldalas regényekre.

Még kezdő műfordító vagyok, csak érdeklődöm az árakról.



2022. máj. 21. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyedi megallapodas..


Kezdőkent éhbért se kapnál... ha egyaltalan adnak neked megbízast...


A könyvkiadók bejaratott fordítókkal dolgoztatnak.

2022. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Épp ez a baj. Kezdőként sehogy sem lehet elkezdeni...

Már írtam egy csomó kiadónak, de akik visszaírtak, azoknak már van elég fordítójuk (ezt írták). De kezdő sehol sem kell :(

Pedig nekem elég lenne a legalacsonyabb összeg is, hiszen még kezdő vagyok. Csak a tudat, hogy egy kiadónak fordítok, az csodálatos :) Tudom, ez gyerekesen hangzik.

2022. máj. 21. 09:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz be forditóirodaknál... van vallslkozóid? Anelkül szóba se állnak veled..
2022. máj. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a vegzettséged?
2022. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs vállalkozóim :(

Gép- és Gyorsíró a szakmám, valamint van egy C1-es nyelvvizsgám angol nyelvből. Portugálból csak B2-es van, de abból is tervezem.

Ez kevés a műfordításhoz, tudom. De szeretnék váltani.

Már 5-6 éve önkéntesként fordítok néhány helyen (pl: WordPress bővítményeket és sablonokat, egy weboldalon cikkeket, és a Meta-wikin).

Tudom, hogy az egyetemen lehet tanulni műfordítást, de abból már kiestem, mivel nem vagyok 20 éves.

Tudom, hogy nincs megfelelő végzettségem. Így talán nincs is esélyem, hogy műfordító legyek :(

Köszönök minden építő jellegű tanácsot :)

2022. máj. 21. 09:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Rajongói fordításokkal nagyon sok embert leköteleznél...
2022. máj. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az nem is rossz ötlet :)

Már csak keresnem kellene jó kis történelmi regényeket, vagy olyanokat, amiket sokan szeretnének elolvasni :)

2022. máj. 21. 11:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#5: hat így keress magadnak realisabb foglalkozást.... diploma nelkül meg forditóirodak se állnak veled szóba..
2022. máj. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!