Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sherlock Holmest olvasni...

Sherlock Holmest olvasni nyilvánosan és 30 éves kor felett ciki?

Figyelt kérdés

A szemeimnek jobb érzés papír alapú könyvből olvasni, mint e-bookot, viszont így a tömegközlekedésen látják a könyv címét.


Most megvettem a Memoirs of Sherlock Holmest, mert érdekel, épp szállítják és meséltem valakink aki azt mondta, hogy Sherlock Holmes ciki és nagyon megijedtem.


Amikor megjön, csomagoljam be és olvassam úgy a vonaton vagy nem gondoljátok agyilag gagyinak azt aki ül veletek szemben a vonton és Sherlock Holmest olvas?


2022. jún. 3. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Édes jó istenem! Ennyi marhaságot egy kérdésben. Azok a cikik, aki szerint ciki olvasni és ciki papírból olvasni.
2022. jún. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
30 fölött megijedni, mert valaki szerint egy szerző már ciki - hát ez az, ami igazán ciki. Ne haragudj, nem jutott eszedbe megkérdezni tőle, miért tartja cikinek? Elárulom, én negyvenesként olvastam, buszon is, fel sem merült bennem, hogy illenék zavarban lenni miatta. Amikor a Twilughtlt olvastam a villamoson, akkor azért körülpillogtam, de nem kerültem megvető pillantások kereszttüzébe, pedig ha létezik ciki könyv, az a Twilight és a Szürke.
2022. jún. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem csomagolom be, köszönöm a válaszokat!
2022. jún. 3. 10:05
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Harmincas létedre elég gyerekes vagy. És nem Sherlock miatt.
2022. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4, Majd benől a fejem lágya. :)
2022. jún. 3. 10:39
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom megérteni, miért kell ennyit foglalkozni más emberek véleményével... azokéval foglalkozz, akiket szeretsz, akik fontosak neked.

És ott se kell bepistulni és menni mindenre csak bólogatva utánuk. Megvan a jogod hogy azt gondold amit, felvállald magad, az ízlésed stb.


De hogy ráadásul vadidegen emberek véleménye, akárcsak kicsit is érdekel, már azt se értem, hát még hogy ennyire szétesel tőle...

Úgyis mindenki azt gondol amit akar. És akkor?


Egyetértek az előttem szólókkal, nem vall valami nagy önismeretre, se határozott jellemre hogy ezt így éled meg.


Ezen azért dolgozhatnál, mert az élet túl rövid ahhoz hogy 30 évesen itt tarts ebbeb, minden pillanat csak egyszer van ott előtted, úgy és abban a formában, ahogy jön, várva hogy megragadd, megéld... és kihozd belőle a legtöbbet.

De ezt így mások kénye-kedvétől való rettegéssel elnyomva, enyhén szólva sosem fogod megtenni.

2022. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6, nagyon szépen köszönöm a hozzászólást és igazad van.


Egyrészt olyan környezetben nőttem fel, ahol a rokonok és az egyéb ismerősök mindig jelezték, ha amit csináltam nem a koromhoz illő volt (például egy fiatalabb korosztálynak szóló film nézése, egy mesefigurás felső hordása otthon, egy számukra gyerekes gondolatmenetű okfejtés, stb).

Mindig elvárás volt, hogy a koromhoz illő témájú könyveket olvassak, filmeket nézzek, dolgokról társalogjak.


Másrészt nekem a bizonytalanságot a régebbi kérdések alatti hozzászólások is okozzák.

Egyszer az ifjúsági regényekről társalogtak a felhasználók, azon belül arról, hogy ezeket a könyveket olvashatja-e felnőtt és többen voltak azon a véleményen, hogy otthon a 4 fal között titokban igen.


Továbbá nagyon sok felhasználó vagy ember szokta megjegyezni, hogy ő bizony, ha meglát egy felnőtt embert, aki xxx írótól olvas, akkor a képébe nevet és ostobának titulálja.


Ezek után érezhető, hogy az embereknek igenis megvan arról a véleménye, hogy ki mit olvas és, ha meglátnak valakit az általuk bugyutának gondolt könyvvel, rögtön alacsony szellemi szintűnek könyvelik el.


És abból amit a múltamról írtam, érthető, hogy ha valaki azt mondja, hogy szerinte a könyv amit vettem ciki, akkor nem legyintek egyet, hanem bepánikolok.


De abban mindenkinek teljes mértékben igaza van, hogy nem szabad ilyen szinten függnöm mások véleményétől.


Természetesen dolgozom sok máson a mentális állapotom javítására, de ez sajnos nem egy rövid folyamat, sok nehézséggel jár, plusz mindig egy dolog korrekciójára összpontosítok, és amíg a folyamat tart, addig is lehet számítani tőlem olyan kérdésekre, amitnén bepánikolva osztok meg és egy átlagember döbbenten olvas.


Valószínűleg a folyamat előrehaladtával, évek múlva visszaolvasom ezt a kérdést és nevetek magamon, ahogy most nevetek a pár évvel ezelőtti énem korábbi csacskaságain.

2022. jún. 3. 22:35
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Kócos, ez a Dhammapada 227. verse:

"Nem mai, hanem réges-régi mondás ez, Atula:

„Szidalmazzák, ki némán ül,

szidalmazzák, ki sokat beszél,

s szidalmazzák, ki mértékkel szól.”

Nincs a Földön olyan ember,

akit ne szidnának valamiért."

Engem a fordítottjáért cseszegettek fáradhatatlanul, nem találtattam elég gyermekinek, némelyik felnőttet irtitálta, hogy egy pisis fajsúlyosabb könyveket olvas, mint ő :D később gimiben osztálytárs is beszólt, hogy olyanokat olvasok, mintha a klasszikusokon már mind túllennék. Borrrzasztóan tudnak érdekelni. :D

(második voltam)

2022. jún. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodtan becsomagolhatod, hogy ne legyen ciki, itt van néhány példa:

https://www.youtube.com/watch?v=2LyVVbhvStk

2022. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!