Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regény fogyasztók! Hogy lehet...

Regény fogyasztók! Hogy lehet ennyi unalmas, gagyi, elcsépelt könyvet olvasni?

Figyelt kérdés

A regények 99%-a egyszerűen olyan lapos, klisés, stílusra jellemző közönséges tucat, hogy véteknek érzem ezért papírt gyártani... (plusz pont az e-könyveknek ebből a tekintetből).


Az ilyen tucat thrillereket, fantasy-kat, scifi-ket, detektív regényeket 5-10 oldal után úgy érzem hogy "ez időtöltésre jó max, de arra is csak akkor ha nincs semmi más".

És ez ugyanígy igaz a legtöbb "klasszikusra" is.

Annyira elkeserítő belegondolni, hogy 30-40-50 éves felnőtt emberek olyan regényekért lelkesülnek, és olvassák újra akár háromszor is, amiknek a mondanivalója egy nem teljesen agyhalott 16 éves számára már tiszta lehet.


Annyira kellemetlen, gagyi "érvnek" érzem a regényolvasás mellett ezt a "olyan helyzeteket mutat be amikkel nem is találkoznál" illetve ennek egy átfogalmazott formája még a "önmagadnak olyan kérdéseket teszel fel amiket amúgy nem tennél fel".

Nevetséges pátosz építgetés...

Írjatok akár csak EGY olyan katarzis élményt, ami aztán tényleg tutiziher nem lett volna megtapasztalható anélkül a regény nélkül.


A téma egyébként azért húz fel ennyire, és azért érlelődött már bennem ez a vélemény évtizedes távlat óta, mert unom, hogy az az oversimplified közhely él a fejekben, hogy "regényt olvas = mély gondolkodású entellektüel", és kimondatlanul persze, de ott van az ellentétpárja, hogy "szakkönyveket olvas = faék egyszerű szakbarbár, valszeg autista is".


Kedvencem az amikor én ismerem jobban az adott művet, mint az aki elolvasta, mert én valóban megjegyzem a wikipédiáról a tartalmat, ő meg nem...



2022. júl. 15. 21:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
99%
Mindenki hülye, csak te vagy helikopter.
2022. júl. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
98%
#hopiheszindroma
2022. júl. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 A kérdező kommentje:

Tehát amit sokan szeretnek/fogyasztanak az ilyen:JÓ.


Megfejtettétek a világot :D


Innentől kezdve szeretem Majkát, hisz az egyik legsikeresebb msgyar nyelvű előadó, odafigyelek arra mit mond a nagyvilág dolgairól Kasza Tibi vagy épp Palvin Barbi, hisz a legnagyobb ismertségű influenszerek, és nyílván az elhízás is dgy jó dolog hisz a nyugati világ kb fele elhízott.

Ezek mind jó dolgok, hisz rengeteg ember tartozik ezekbe a trendekbe/csoportokba.


#birkaszindróma

2022. júl. 15. 22:09
 4/68 anonim ***** válasza:
27%

Aláírom, h a megjelenő könyvek túlnyomó többsége hulladék.

Nekem például az segített, h megtanultam angolul, és így sokkal nagyobb választékból válogathatok, amelyeket (még) nem fordítottak le magyarra.

2022. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon gyerek vagy még, majd felnősz.
2022. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
100%

Oké, te tudod a tutit, írd meg a világirodalom legnagyobb művét. Én tényleg kíváncsi lennék, hogy milyen, ami megfelel az izlésednek.

Egyébként azért mert neked nem tetszik valami, nem jelenti azt, hogy rossz.


Nekem a könyves kihívásban a komfort zónámon kívüli könyvem Leiner Laura Szent Johanna Gimijének az első kötete volt. Bár 16 évesen szerettem ezt a stílust, 20 év távlatából már nem hoz annyira lázba. De attól még lehet jó annak, aki szereti.


Nem tartom magam "mély entellektüelnek" csak mert szeretek olvasni (nem csak regényt), de veled ellentétben én nem csak a Wikipédiáról tájékozódom.

Egyáltalán mi alapján nézel utána? Nem akarod elolvasni, de ciki, ha nem tudsz hozzászólni, és meg kell csillogtatni a tudásod?


Sokan nem a divatot követik ám az olvasás tekintetében (sem), és én nem szégyellem, hogy ha valami nem érdekel, akármilyen felkapott akkor sem fogom elolvasni, megnézni, utána járni, csak azért mert a többiek erről beszélnek.

2022. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:

Viccet félretéve (vagytok ti elég nagy viccek, nem kell viccelődnöm), érvet nem hallottam.


A következő mi lesz? A mű-entellektüelkedésetek csúcsán benyögitek az önhittség sziklaormán biggyeszkedő Eszterházy idézetet, miszerint "Bizonyos szint felett..."? :D

Ez az az idézet, amit az esetek 99%-ában olyanoktól hallok, akik amúgy rémsötétek, de cserébe olyan ordenáré mennyiségű önérzettel járnak a nagyvilágban, hogy ezt sehogy sem látják be.

És természetesen hol máshol lennének ha nem "afölött a szint fölött" XD


Tehát várom, hogy valaki leírja őszintén, hogy mire is a nagy mellény pontosan, attól a ténytől hogy szabadidejében szeret közhelyektől és olcsó életszerűtlen dialógusoktól terhelt könyveket olvasni?

2022. júl. 15. 22:15
 8/68 anonim ***** válasza:
98%

Segíts egy kicsit, mi mellett vagy ellen kell érvelni? Mert a kérdésből ez nem derül ki.


Az, hogy az ember ilyet is olvas, nem jelenti azt, hogy mást nem.


"Ez az az idézet, amit az esetek 99%-ában olyanoktól hallok, akik amúgy rémsötétek, de cserébe olyan ordenáré mennyiségű önérzettel járnak a nagyvilágban, hogy ezt sehogy sem látják be."


Azért legalább önkritikád van :) Ez azért becsülendő :)

2022. júl. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
100%
Rossz könyveket választottál. Amiket olvastam eddig, azok 99%-a jó volt. Ami nem tetszik, azt abba hagyom. Van helyette rengeteg jó.
2022. júl. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
87%
#9 Nem választott rossz könyveket, ugyanis el sem olvasta egyiket sem. Megnézte a Wikipédiát, megállapította, hogy ő mekkora zseni, és most osztja az észt.
2022. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!