Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy életrajzi regény adatai...

Egy életrajzi regény adatai mind pontosak vagy vannak benne eltérések?

Figyelt kérdés
Ilyenekre értem, hogy például amikor a költő még csak 3 éves volt, már olvasott ezt és ezt, közben a valóságban ez 6 éves korában volt; és ezt író "tudta" is, csak színesíti a történetet. Esetleges olyan szereplők, akik nincsenek, lehetnek? Ilyenek. Vagy nem is tudom, így összességében mennyi a kitalált rész?
2010. szept. 25. 17:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Írója válogatja, de többnyire amit nem tud biztosan, azt kitalálja. Épp tegnap olvastam Gárdonyiról, hogy bejárta az Egri csillagok összes színhelyét, és mindennek nagyon pontosan utánajárt, de Bornemissza Gergely életrajzának gyerekkori elemei még így is nagyobbrészt kitalációk. Mert nincs róla adat.

Valószínűleg a többi író is törekszik a pontosságra, de ami nincs, azt nem írhatja le. Ezért kényelmesebb kitalált szereplőt megtenni főhősnek, és a tényleges történelmi figurákat csak mellékszereplőként felvonultatni.


Rendes szerzők a könyv végén fel szokták tüntetni, mennyi a kitalált szereplő a főhős körül.

2010. szept. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!