Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írnátok pár könyvet amitől...

Írnátok pár könyvet amitől bővül a szókincsem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Magyar káromkodás jegyzék
2010. szept. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Quo vadis, Isteni formula... Most kb ennyi jutott eszembe. Ezeknek nem olyan a szókincsük azért, hogy szótárral kell olvasni, de jó pár eddig ismeretlen kifejezéssel találkozhatsz bennük.
2010. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag minden könyvtől növekszik a szókincsed, mert attól, hogy ismered a szavakat, nem biztos, hogy fogod őket használni is. Vagyis nem annyira a szavakon, hanem inkább a szókapcsolatokon van a hangsúly.


Egyébiránt - nem tudom, hány éves vagy, és milyen könyveket olvasol szívesen - még mindig a klasszikusok a legjobbak erre a célra. Ráadásul a magyar klasszikusok, mert a külföldi már átmegy egy fordításon. (Én is imádom a Quo vadis-t :))

Magyarok közül Jókait szokták javasolni, mert gyönyörűen fejezi ki magát, de az a baj, hogy az iskolákban A kőszívű ember fiaival megutáltatják őt a gyerekekkel, pedig szép, és ezernyi más könyve is van.

Mikszáth, Jósika, Eötvös (na, azon ha átrágod magad!), és a felvilágosodás-koriak, századfordulósak mind célravezetőek, de én pl. ajánlanám Babits prózáit (Halálfiai, Gólyakalifa, Tímár Virgil) vagy Gárdonyit (Isten rabjai, Ida regénye, Láthatatlan ember) is.


Ugye, tisztázzuk, tehát nem új latin szavakat és kifejezéseket akarsz elsajátítani, hanem a hétköznapokban is használható szavakat, amiktől szebb és változatosabb lesz a beszéded, vagy kifejezőbben meg tudod fogalmazni a mondanivalódat...?

2010. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: Igen, olyan könyvet szeretnék olvasni,amitől változatosabban tudom magam kifejezni.

Főleg Agatha Christie-t olvasok, de szeretem még Sven Hassel és Leo Kessler könyveit is.

2010. szept. 26. 16:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Szilvási Lajos és Robert Merle könyvein nőttem fel, bátran ajánlom őket.
2010. szept. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Erin Hunter - Harcosok Törzse


Nagyonn sok szó van benne, és izgalmas is.

2010. okt. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Douglas Adams - Galaxis Útikalauz stopposoknak
2010. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tolsztoj: Háború és béke
2010. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
írok még egyet. most olvasom. P. Young-tól a Viskó c. könyvet. Piszkosul elgondolkodtató, és nagyon választékos a szöveg.
2010. okt. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Charlotte Brontë: Villette

Jókai Mór: Fekete gyémántok; A sárga rózsa

Ráth-Végh István: Tarka históriák


Nekem ezektől jelentősen bővült a szókincsem, és még kellemes olvasmányok is.

2010. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!