Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpadon hogy lehet követőket...

Wattpadon hogy lehet követőket szerezni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok író (@Lois-Translator), én csak rajongói fordításokat osztok meg, leginkább elfeledett, be nem fejezett sorozatokét.

Még csak kettő sorozatból az első fejezeteket osztottam meg, mivel szeptember 26-án regisztráltam.

Többnyire fantasy, krimi, történelmi, thriller vagy horror műfajokat fordítok.



2022. szept. 28. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Jelentettem a Wattpadnak a feltöltéseidet szerzői jog sértése miatt.
2022. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogy csak úgy tölthetsz fel rajongói fordításokat, ha előtte egyeztettél az íróval, akié a történet?

Ha wattpadest szeretnél az még viszonylag könnyebben megoldható, de rendes, kiadott könyveknél ez értelemszerűen felejtős.

2022. szept. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak abban az esetben tölthetsz fel fordítást legálisan, ha a mű adott írója már több mint 70 éve (nem emlékszem pontosa, de ez rémlik) halott.


Ez lemaradt.

2022. szept. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-es: köszönöm szépen! Ez a tipikus magyar mentalitás, semmi magyarázat, csak jelentés :(


2-es: akkor is kell engedély az írótól, ha nálunk már nem folytatják a sorozat kiadását?

Ebben az esetben leszedem mind a kettőt. Majd engedélyt kérek az íróktól. Es köszi az infót.

2022. szept. 28. 18:04
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

A szerzői jog tulajdonosától MINDEN ESETBEN engedélyt kell kérned. A szerzői jog pedig 70 évvel a szerző halála után szűnik meg.


A magyar kiadásnak semmi köze az eredeti szerzői joghoz.


Egyébként pedig milyen tipikus magyar mentalitásról beszélsz? Illegális tartalmat töltöttél fel az oldalra, vállveregetést vártál a helyes eljárás helyett?

2022. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor is. Nem sok eséllyel fogod megkapni őket, mivel kiadott könyvekről beszélünk, amit pénzért is tudnak árúsítani. Senki se az ingyenes Wattpad feltöltetni, főként nem külföldiek.


1900-as évek eleji regényeket tudsz fordítani. Ha mostaniakat szeretnél, például gyakorlásképpen, akkor azt is megteheted, ha nem terjeszted a példányt.

2022. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De azért a profilodat nem kellett volna az első bebukás után törölnöd.
2022. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem én töröltem a profilomat :(


Igen, szeretem a mostaniakat, főleg a fantasy regényeket. Csak magamnak nem hiszem, hogy fogok fordítani.

Akkor inkább keresek régieket, 1900-as évek elejit. És köszi a segítséget.

2022. szept. 28. 21:28
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

A rajongói fordítással az a probléma, hogy az eredeti tartalmat szerzői jog védi.


Ez azt jelenti, hogy bárhogy jutottál hozzá, meg kell szerezned a fordított szöveg kiadásának jogát a szerzőtől (vagy akié a szerzői jog). Ha ezzel a kiadási joggal már rendelkezik valaki (pl egy kiadó már letolta a sorozat első pár részét, és bár nem lesz a többi náluk kiadva, a kiadás joga az övék) akkor tőle kell ezt megszerezned ahhoz, hogy nagy tömegek elé tárhasd a fordításodat. Más esetben a fordításod elolvasása miatt (akár csak a jövőben) kieső kereslet károsítja a jogtulajok gazdasági érdekeit.

2022. okt. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!