Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nemrégiben láttam az 1997-es...

Nemrégiben láttam az 1997-es Lolita filmet, amely Nabokov könyvének filmadaptációja. Most szeretném a könyvet is elolvasni. Aki előbb látta mint olvasta, szerinte tud újat, többet adni még a könyv?

Figyelt kérdés

2022. dec. 19. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

ez hülye kérdés, sorry!

a filmet a könyvből adaptálták, így értelemszerűen a könyv javára dől el az a kérdés, hogy több-e, mint a film.

egy intellektuális, finom próza, sok egzisztenciális kérdést tárgyal, talán nem olyan sodró és könnyed, mint a film, de mindenképp mélyebb és elgondolkodtatóbb.

2022. dec. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, sokkal mélyebben taglalja az egész témát a könyv, meg sok minden át is lett írva egy kicsit a filmben. Nekem nagyon tetszett a film, többször is láttam. Más volt a könyvet elolvasni utána, mert akaratlanul is azokkal az arcokkal képzeltem el. Láttam a régebbi filmet is, nekem az újabb egy kicsivel jobban tetszett, de a régi is jó film volt, főleg, hogy milyen régen készült.

A könyv meg egy nehéz irodalmi szöveg, de érdemes elolvasni.

2023. jún. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!