Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy fordították le magyarra...

Hogy fordították le magyarra az "And here you are living despite it all" c.verset?

Figyelt kérdés
Rupi Kaur Tej és Méz c. könyvéből van. Nekem csak angolul van meg, magyarul pedig sehol nem találtam meg a fordítását. Ha valakinek megvan, el tudná küldeni?

2023. febr. 1. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
És te mindezek ellenére itt élsz?
2023. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most ez kérdés akar lenni, mondván sejted, hogy így fordították le vagy ez a hivatalos magyar fordítása?
2023. febr. 1. 12:11
 3/8 anonim ***** válasza:

"Hivatalos" magyar fordítás nincs!

Ez az idézett mondat fordítása

2023. febr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyesnek nincs igaza. Nem az a lényeg, hogy te ITT élsz, hanem hogy "te itt". Nem azt akarja mondani, hogy ezen a helyen élsz. Hanem hogy te, ez az ember itt, élsz.


Nem tudom, érthető-e.

2023. febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Köszi szépen, az a része megvan, meg értem. Arra lettem volna kíváncsi, hogy amit magyarra lefordítottak abban hogy írják?

Ez egy Rupi Kaur vers, Honey and Milk címen jelent meg az eredeti könyv, majd magyarul Tej és méz címen jelentették meg.

Arra kérdeztem rá, hogy a fordításban hogy írták a verset.

2023. febr. 1. 18:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Pörgesd át az idézeteket, hátha ezt is kiírta valaki. Versesköteteknél sokszor a teljes vers kikerül idézetbe.

[link]


(Nekem sajna nincs meg a könyv, így csak ennyit tudok segíteni.)

2023. febr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"tessék itt vagy élsz

mindennek ellenére"

(ford. Kamper Gergely)


De a nap és az ő virágai-ban van, nem a tej és mézben.

2023. febr. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2023. febr. 14. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!