Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényírók, hogyan döntitek...

Regényírók, hogyan döntitek el, hogy a regény milyen úton fusson? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Elkezdtem írni egy regényt, de még nagyon az elején járok, körülbelül 12ezer szónál. Tudom, merre akarom vinni a sztorit, és teljes mértékben biztos vagyok abban, milyen legyen a vége, de az ehhez vezető úthoz több ötletem is van, és nem vagyok biztos abban, melyiket használjam. Ti mikor szoktátok ezt eldönteni és mi alapján?

Illetve mennyire van igény vajon az olyan történetekre, amiknek végül is happy end a vége, de nem olyan módon, mint az a könyvek 90%-ban van, tehát nem a "boldogan éltek, míg meg nem haltak" típusú befejezés lesz a végén? Inkább arról lenne szó, ahogy a karakter egy idő után elkezd fejlődni, és a végén olyan döntést hoz, ami fájdalmas, de ahhoz, hogy ő jellemileg ki tudjon teljesedni, szükség van erre.


2023. febr. 4. 06:11
 1/4 anonim válasza:
Én általában ha írok valamit, a végét nem sokszor tudom biztosra, hanem csak úgy jönnek a dolgok. Azt válaszd, amelyik szerinted az olvasókra a legnagyobb hatással lehet, amelyet ha te olvasnád a könyvet a legjobbnak találnál bele.
2023. febr. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Illetve mennyire van igény vajon az olyan történetekre, amiknek végül is happy end a vége, de nem olyan módon, mint az a könyvek 90%-ban van, tehát nem a "boldogan éltek, míg meg nem haltak" típusú befejezés lesz a végén? Inkább arról lenne szó, ahogy a karakter egy idő után elkezd fejlődni, és a végén olyan döntést hoz, ami fájdalmas, de ahhoz, hogy ő jellemileg ki tudjon teljesedni, szükség van erre."


Rengeteg ilyen könyv van, nem te vagy az első, aki ilyet ír. Az meg olyan fura hozzáállás, hogy van-e rá igény.

2023. febr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván azt válaszd, ami a legizgalmasabb, legérdekesebb, legfordulatosabb...
2023. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is vázlatot írok, így a legtöbb pont az biztos a történetben. De nem veszem ezeket szigorúan, ha kell, felcserélek két részt, vagy másként írok még valamit, mint eredetileg terveztem, ha hirtelen jön egy jobb ötlet. Úgy egyébként szabadon írok, néhány pont van, amihez ragaszkodom. Mivel tudom, hogy ezeket a pontokat kell összekötni, azt nézem, hogyan lehet ezt a leglogikusabb és egyben legérdekesebb módon megtérni.

Ha nem tudsz dönteni, kezd el az egyik lehetőséget. Látni fogod, hogy tetszik-e, és ezt akarod folytatni, vagy inkább a másik ötlet lenne jobb.

2023. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!