Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A 40K-ban az immaterium az...

A 40K-ban az immaterium az mindíg létezett, vagy hihetetlen erős psykerek által mesterségesen létrehozott közeg a csillagközi utazáshoz?

Figyelt kérdés

Egyes könyvekben utalnak rá, hogy az immaterium a régi korokban nyugodt volt, nem volt tele káosz-entitásokkal. Az eldák valamit nagyon megkavartak a hipertér körűl de elötte nem volt ennyire veszélyes utazni benne. Szóval arra a következtetésre jutottam, hogy talán a hipertér nem feltetlen része a kezdetektől az univerzumnak, hanem lehetséges pl, hogy az ősök hozhatták létre. Ha viszont mesterséges, akkor egy hasonlóan erős hatalom mint ami megalkotta esetleg el is pusztíthatná végleg.

Csak spekulálok de hátha valaki jobban képben van nálam a kánont iletően.



#káosz #Warhammer 40000 #immaterium #eldák
2023. febr. 10. 09:07
1 2
 11/15 Hintalow ***** válasza:

Igen a nekronok technikája már inkább varázslat szerű más fajok számára (hiszen jobbak voltak mint a hasonlóan fejlett old one-ok)

Ők nem mennek a warpba, hanem a teret "hajlìtják" maguk alá ha jól emlèkszem, szóval a hajóik kvázi nem mozdulnak, hanem az univerzum kìvánt rèszèt húzzák magukhoz.

Warpot amúgy a tau-k sem használnak, de ők meg azèrt mert nem warp èrzèkenyek, nem tudják használni.

2023. ápr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
A tauk-ról melyik könyvekben lehet olvasni? Eddigi kb 100 regényben amit olvastam egyszer sem emítették még őket.
2023. ápr. 24. 10:59
 13/15 Hintalow ***** válasza:

Hát a magyar kiadásokat nem követem, de ami tuti tau:

- Shadowsun

- Fire warrior

- Fire caste

- Shadowsun: the patient hunter

- Secrets of the Tau

- Shas'o - The tau empire

2023. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A tauk tényleg nem warp érzékenyek, a csillagok közötti utazásra viszont pont a warpot, vagyis a warp és a valós tér közötti hullámot használják, legalábbis ezt olvastam valahol. Más források szerint meg a szövetségeseik a warp érzékeny nicassar faj tagjai vezetik a hajóikat.

Szóval ha a nekronok elvágnák a warpot a valós tértől ez alapján ők is beszopnák.

2023. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
13 köszi! Sajnos annyira nem vagyok jó angolból, hogy élvezzem egy 40k könyv olvasását de talán majd 1x.
2023. ápr. 25. 07:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!