Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha egy random westerosi nemes...

Ha egy random westerosi nemes lettél volna a Sárkányok táncának nevezett polgárháború kezdetán akkor a feketék (Rhaenyra pártiak) vagy a zöldek (II.Aegon pártiak) oldalára álltál volna?

Figyelt kérdés
Ha valaki szeretné meg is indokolhatja, hogy miért arra azt a trónkövetelőt támogatná amelyikre szavazott. A könyvolvasóktól kérem, hogyha a Sárkányok Háza sorozat 1. évada után történő eseményekről írnak, akkor azelőtt írják ki hogy spoiler a csak sorozatot nézők számára.

2023. febr. 15. 20:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A tűz mezeje után mindenki behódolt volna. Az nem jelenti azt, hogy később nem akarnak mást.

Plusz aki akkor élt és aki most, az két teljesen különböző személy, eltérő motivációkkal.

A harmadik meg, hogy meg kell tölteni drámával és történéssel a sorozatot. A Targaryen karakterek sem másolatai a korábbi sorozat Danyjének vagy Jonjának, hanem teljesen mások.

Csak ugyanazt látni a Starkoktól, mint amit már láttunk tőlük szerintem eléggé unalmas lenne. Soha nem láttunk képernyőn egy Brandonhoz vagy Lyannához hasonló Starkot, akik tojnak a szabályokra. Cregan és Sara én remélem, hogy jobban fognak hasonlítani rájuk, mint Nedre.

2023. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Mivel egy családról beszélünk a pozitív erkölcsi szemléletük a generációkon átöröklődik.

A tűz mezeje olyan mint a második világháborúban mikor hiába nyertek a szövetségesek a japánok annyira fanatikusok hogy még utána se adták fel azért kellett nekik a 2 atombomba mert csak az erőnek voltak képesek behódolni. Utána már meg se fordult a fejükben szembe menni a győztesekkel, ma már japán az egyik legnyugatosabb társadalom, átvették az amcsik kultúráját teljesen.

Ne aggódj várhatók még durva és meglepő dolgok a Starkoktól de végülis az ő moráljuk szerint az is helyes és becsületes ami történni fog

2023. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%
Úgy értem a Starkoknál a neveltetés és a hagyományaik fontosak, nem nagyon akadnak köztük olyan elcseszett szociopaták mint más házakban
2023. febr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 NTBS ***** válasza:
21%
Zöldek.
2023. febr. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egy random nemes nagy eséllyel annak az oldalán állt, akién a hierarchiában felette álló nemes is.
2023. febr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Bocsi csak most találtam rá a kérdésedre,de nagyon tetszik ezért igyekszem rá korrektül válaszolni.


Feltételezem ,hogy olyan nagy hatalmú nemesre gondolsz a kérdésedben,mint amilyen a trónok harcában a Stark,a Lannister vagy éppen a Martell-ház volt.

Akik felett lényegében csak a király vagy a királynő állt.

Akik képesek nagy horderejű, sorsfordító,szuverén döntést hozni


Egy ilyen nagy hatalmú család fejeként alaposan mérlegelném a döntéseimet,mert egy rossz lépés és nem csak a saját életem,de az egész dinasztiám véget érhetne egy rossz választás,lépés miatt.


Először is meg kellene nézni,a földrajzi elhelyezkedését,hogy melyik oldal(feketék-zöldek) vannak közel a saját,birtokaimhoz, váramhoz,vazallusaimhoz melyik esik közel földrajzilag.


A döntésem elött azt is le kellene mérnem, kémek,kémhálózat,besúgók segítségével,hogy a saját embereim,hűbéreseim,vazallusaim hova húznak, melyik oldalt preferálják.


Nyilván nem lenne jó,hogy választok egy oldalt,menetközben derül ki hogy az alattvalóim pedig a másik oldallal szimpatizálnak.


Na ilyenkor lenne az,hogy a bokámnál fogva lógatnának fel a saját hűbéreseim.

Na ez mindenképpen el kerülendő lenne.


Alapvetően egy középkori társadalomról beszélgetünk

( fantasy elemekkel)

Azt is mérlegelnem kellene,hogy a saját hűbéreseim között,mennyire megszokott,mennyire elfogadott,gyakori,hogy egy nő örökölje a birtokot,címeket,vagyont mégha első szülött is a nő.

Mennyire elfogadott vagy éppen mekkora ellenállásba ütközne ez náluk.

Nyílván azt se akarnám,hogy pont egy ilyen választás miatt menet közben a saját embereim zúgolodjanak,szervezkedjenek ellenem.


Általában azért,ha van "Törvényes" fiú utóda a királynak, uralkodónak,nemesnek, általánosságban az szokta továbbvinni a vérvonalat.


Annak dacára mondom ezt,hogy igen tisztában vagyok vele,hogy voltak nagyszerű női uralkodók is, lásd Mária Terézia.


Mindezeket figyelembe véve úgy gondolom,hogy....


II.Aegon pártjára, a zöldek oldalára állnék.

A király törvényes,legidősebb fia oldalára,nem pedig az első szülötte oldalára.


Legyen akármilyen ember is II.Aegon király.

És ezt mondom úgy,hogy akár szembe mennék a saját korábbi eskümmel is amit mondjuk az előtte az apjának tettem,hogy a lánya lesz az uralkodó.


Ha pedig Rhaenyra Targaryen általa küldött,követek a hűségről papolnának vagy hogy esküszegő lennék.


Megemlítenem,hogy Rhaenyra Targaryen sem volt hűséges a férjéhez

Ha őt nem kötötte a hűsegesküje a férjéhez, engem sem köt a hűségesküm ő hozzá.


A magyar történelemben is volt ehhez hasonló,mikor Mátyás király a fattyú gyerekére Corvin Jánosra akarta hagyni a trónt.

Mátyás király életében,és az élete végén a halálos ágyán is, mindenkit aki számított megesketett,hogy a fia Corvin János fog utána következni a trónon.

Persze Mátyás király halála után senki nem támogatta Corvin Jánost.

Jagelló Ulászlót, hívták be az országba,Corvin János pedig támogatók nélkül maradt.

ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!