Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 2021 paperwhite Kindle olvas...

2021 paperwhite Kindle olvas epubot?

Figyelt kérdés
Kicsit el vagyok veszve. Mert elvileg a leírásokban nem szerepel. Gyakorlatilag találtam egy cikket, ami alapján tavaly óta a kindle támogatja. Van valakinek ilyen olvasója? Mi a gyakorlat? Köszönöm.

2023. febr. 19. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:

"Támogatott fájl formátumok: AZW; AZW3, EPUB,TXT, PDF, MOBI, PRC, HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP konvertáló program segítségével."


[link]

2023. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém (egyel korábbi verzió, talán 2018? franc tudja) nem olvassa, viszont én a calibre programmal teszem rá a könyveket és ott automatikusan elintézi neked, hogy olyanná legyen konvertálva, ami megy neki.


Szóval még ha nem is jó, neked SEMMI extra munkád nincs vele, mert a program megoldja automatikusan.

2023. febr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg a mobi a Kindle által támogatott formátum, az epub nem. Meg az azw3 a sajátja. (Úgy képzeld el, mint a telefonoknál az Iphone-t, hogy szándékosan "saját magával" kompatibilis.)


Egy tavaly nyári frissítéssel elavult formátumnak minősítették az eddigieket, és kompatibilissé tették az epubbal - tehát nem csak a legújabbat, hanem a régebbieket is, szoftveresen. Kezeli a mobit is ugyanúgy mind, de az újabb beállítások szépen lassan majd csak epubra lesznek jók.


Ez alapvetően egyébként az emailes küldésre igaz, és picit rapszodikus az átállás, de általánosságban igen, tavaly nyár óta támogatja az epubot is. :)


Egyébként pedig, ha nem ismered, mindenképp érdemes az ekönyvtárad rendezésére letölteni a Calibre nevű programot. Rendberakja a metadatát (ami a magyar ekönyves webáruházakban, izé, elég hiányos sokszor), tudod őket rendszerezni, keresni köztük, ha valamelyik formátum mégsem lenne jó, konvertálni, és a programban közvetlenül a Kindle-re küldeni bármely formátumot. :)

2023. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen olvastam, a calibret sokan dicsérik. Viszont en elég hát… fura vagyok biztos. Mert van egy laptopom, 100 éves de igazából nem használok gépet (csak melóhoz, de a cégeket magán célra nyilván nem használom) Telo és iPad. Ezeken megy a calibre? Amúgy mindent kb e-maillel küldök és osszeszinkronizaltam mindent mindennel is. Így az összes kindle alkalmazás és a régi kindle olvasom is egybe van kötve. (Jelenleg egy pocketbookot cserélek vissza kindle-re).
2023. febr. 20. 20:33
 5/7 A kérdező kommentje:

Még az jutott eszembe hogy amúgy a mobil alkalmazás már rákérdez, hogy convertalom e. És mivel az össze van szinkronizálva az amazon fiokommal, így elvileg úgy már vissza kéne tudnom szedni majd az új olvasóra a convertalt tartalmat. (?)

Komolyan a pocketbook ebben és a PDF olvasásban sokkal jobb, de egy tetű lassú, megbízhatatlan f.s 😞

2023. febr. 20. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva vagyok, sokkal jobban szeretek gépen szöszölni velük, mint emailezgetni, az nekem átláthatatlan. :)

De igen, amit így küldesz, azt szinkronizálja, és vissza tudod tölteni utólag az új készülékre is, ha a saját fiókodhoz kötöd.

De hogy mi van fent a "felhőben", azt le tudod csekkolni, ha bejelentkezel az Amazon fiókodba, vagy ha a mobilalkalmazás alatt a Kindle appot érted, ott is rá tudsz nézni, mit tudnál visszatölteni - amit az lát, azt fog látni egy új Kindle is.

2023. febr. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Calibrének mondhatni semmilyen gépigénye nincs. Elfut gond nélkül.

Az Amazon felhő kliense nekem csalódás volt. A régi, nem világítós ebookjaimon gond nélkül működött. Lett egy 2021-es paperwhiteom, és nem működik többé. Voltam vele 3x online ügyfélszolgálaton, de mégsem jó, youtubeos tippektől kezdve mindent megpróbáltam. Mindegyiket máshol szereztem be, de az első kettő amerikai, a paperwhite viszont német amazonhoz csatlakozik. Írtam is nekik panaszt, hogy ha egyszer angol-német amazonba ugyanazzal a fiókkal be tudok lépni, akkor a felhőtárhely miért van megkülönböztetve, de sajnos semmi előrelépés nem volt, úgyhogy rászántam egy hétvégét az életemből, hogy mindent újra kollekciókba rendezzek. Nyilván máshol vettem volna ebookot, ha ezt tudom, de mindet itthon vettem magánemberektől, és eszembe sem jutott, hogy ilyen probléma előállhat. Viszont nekem Calibrében már tárolva volt minden konvertált könyvem, így legalább ezt megspóroltam. Egyébként, simán át lehetett volna csak másolni a tartalmat gépen, szóval maguk a könyvek semmiképpen nem vesznek el egy ebookról akkor sem, ha technikailag tönkremegy, mint nálam, egyedül ez a kollekciózás tud bosszúságot okozni.

Amúgy, nekem az epubnál a Kindle mindig feldobja, hogy konvertáljam, de majd kipróbálom egyszer úgy, hogy nem konvertálom. Mobira tud amúgy szerintem a legtökéletesebben konvertálni epubból.

2023. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!