Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Sárkányok háza című tévéműso...

A Sárkányok háza című tévéműsorban más könyvolvasót is zavartak ezek a dolgok Corlys Velaryonnal és Rhaenys Targaryenel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem a casting-al volt problémám velük kapcsolatban. A könyvek szerint Rhaenys 21 évvel fiatalabb mint Corlys (a Hódítás utáni 74. évben született), ehhez képest már az első részben is úgy néz ki, mint aki az 50-es éveiben jár, miközben akkor volt elvileg a 30-as évei végén van(az első rész nagy része 112-ben játszódik a sorozat wikije szerint). És az évad végén (amikor már tényleg az 50-es éveiben jár) ugyanúgy néz ki mint a sorozat elején. Emelett Corlys Velaryon is úgyanúgy néz ki az évad elején és végén, pedig a végén elvileg már a 70-es éveiben jár. Szóval szerintem itt is az lett volna a jó hogyha más színészek játszák az évad elején és végén őket. Engem amúgy egy idő után nem zavart hogy Corlys-t egy néger színész játszja, szerintem ez magyarázható azzal, hogy egy Nyár-szigeteki hercegnő volt az anyja.


Emelett Corlys Velaryont eddig úgy képzeltem el mint Ned Starknak egy ambiciózúsabb változatát, és furcsa volt látni a sorozatban, hogy neki mennyire a Vastrón körül forgott minden (ezt a könyvekből is gondoltam hogy azt akarja, de nem úgy képzeltem el, hogy agresszívan hajt rá). Emellett nekem az is illuzió romboló volt Rhaenys az elején egyáltalán nem volt hajlandó elfogadni az elején Laenor állítólagos ,,gyerekeit" és Corlys is nem elsősorban a gyerekek iránt való szeretetből, hanem mert egy Velaryon nevű személyt akar a Vastrónon, mégha ha származásilag nem is az.


Mások ezt hogy látják?



2023. febr. 23. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Engem Rhaenysben leginkább három dolog zavart. Az egyik a kinézete: Rhaenys egy Baratheonra hasonlít, nem pedig egy Targaryenre, az anyja miatt. Ellenben a sorozatban valamiért Targaryen külsőt adtak neki már fiatalon is. Pedig ezzel meg lehetett volna oldani a kor kérdését is: fiatalon sötétbarna/feketés haja van, ami később megőszül. És akkor szerintem fiatalabbnak nézett volna ki eleve, ha mondjuk az első öt részben klasszikus Baratheon hajszíne van.

A másik az öröklés kérdése. Rhaenyst nem csak azért nem választották királynőnek, mert nő, hanem (legalábbis a sorozat alapján úgy tűnik) a férje Corlys miatt sem, aki eléggé ambíciózus. Corlys pont olyan hataloméhes, mint Otto Hightower és mindig feltörekszik, simán háborúba vinné Westerost is a szabad városokkal, ha ez több profitot hozna neki. Viserys tanácsában a megoldása mindig a háború és ha Rhaenys lenne a királynő, akkor a hatalma felette ténylegesen háborúba sodorhatná Westerost a szabad városokkal (Rhaenys pont olyan pushover, mint Viserys, megvan a saját véleménye, de mindig Corlys véleményét fújja vissza). Számomra irritáló volt, hogy mindig ahhoz ragaszkodnak, hogy csak azért nem lett királynő, mert nő és egyszer sem vetik fel, hogy Corlys hataloméhsége miatt nem lett megválasztva.

A harmadik problémám a SLAAAYYY QUEEN jelenet a 9. rész végén. Nagyon felesleges volt és ellopta az egyik legkirályabb II. Aegon/Hightower jelenetet. A Meleys jelenet elfért volna Corlys egyik háborújában, amikor kisegíti. A 9. rész végén inkább elfért volna egy jelenet Sunfyre, Dreamfyre és Vhagar közreműködésével, ahogy üvöltenek, amint ünnepli a tömeg Aegont. (Mert elvileg ez volt az, amiről Viserys álmodott, nem? "all the dragons roared as one", de hol voltak a sárkányok az álomból? Csak Meleys volt ott, aminek semmi érteleme. A 9. rész csattanójának annak kellett volna lennie, ahogyan beteljesül Viserys sárkányálma és nem Rhaenysnek.)


Corlys szerintem nagyon hasonló karakter, mint Otto. Ugyanúgy törtetnek a vastrónért, de végül Otto jár sikerrel és ezért könnyebb őt mocskolni. De a nap végén Corlys is pont ugyanazt akarta, amit Otto megcsinált: beházasítani a lányát és csinálni egy fiú örököst, aki kiszorítja Rhaenyrát.

Corlys szerintem nem hasonlít Nedhez. Lehet majd lesz karakterfejlődése, amikor jobb ember lesz. De akkor is, a megoldása mindig az agresszió és a háború. A hatalomért pedig feláldozza a saját gyerekeit is. Ned ilyet nem csinált és még az eljegyzést is dobni akarta Joffal. Corlys simán tolta volna, mert így jut a vastrón közelébe.

2023. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Akkor ezek szerint csak én idealizáltam túl Corlsyt-t, a Tűz és Vér meg a Tűz és Jég Világa alapján én jobb embernek képzeltem, igazából ő volt a kedvenc személyem azokból a könyvekből. Igazából ott az I.Jaehaerys király uralkodása idején megtörtént utazásai, a Laenától és a ,,Laenortól való" unokáival a kapcsolata fogott meg, illetve az hogy látszólag ő volt a legértelmesebb feketék közül a Tánc során. Meg szerintem a sorozat utolsó részében is elkezdődött nála valami karakterfejlődés pozítivabb irányba, hogy belátta hogy hibázott. Mondjuk engem az idegesít nagyon, hogy nagyon nem 70 évesnek néz ki az évad végén, illetve az hogy Rhaenys-nek túl idős színésznőt választottak.


Meg mindhárom problémával egyetértek amit mondtál én is jobban örületem volna ha Rhaenysnek marad az eredeti hajszíne, meg a 9. rész végén Meleys megjelenése Rhaenys-sel az anyasorozat 8.évadára jellemző logikátlanság volt.


Meg neked mi a véleményed arról hogy Laenor-t a sorozatban nem ölték meg ténylegesen? Jobb lett volna ha a könyves verziónál maradnak, ahol tényleg meghal? Meg én olvastam egy olyan teóriát, miszerint a sorozatban Laenor és Addam Velaryon ugyanaz a személy lesz, hogy Laenor Addamként fog visszatérni. Erről mi a véleményed? Én nem örülnék neki ha ez lenne, mivel Addam-ot szintén eléggé kedvelem a könyvek alapján, nem örülnék neki ha összemosnák őt Laenor-al. Meg szerinted a könyvek alapján ki lehet Addam és Alyn igazi apja (ugye Laenor biztos nem lehet mert homokos) ? Szerintem Corlys. Meg egyébként ha a sorozatban Laenor=Addam teória igaz lenne, akkor majd nehéz lenne megamagyarázni, hogy hogyan kerül a képbe Alyn :D

2023. febr. 25. 00:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Corlysszal kapcsolatban én is csak a saját megérzésemet írtam a sorozat alapján. Lehet, hogy ez is befolyásolja azt, hogy hogyan látom, illetve a könyvhöz képest lehet valamennyire átírták a karakterét.


Engem nem lepne meg, ha Alyn és Addam a sorozatban Laenor és Qarl álnevei lennének. Mindkét szerepre olyan színészt választottak, akik általában nagyobb szerepeket kapnak. Szóval ez engem arra enged következtetni, hogy vissza fognak térni.

Tudom ez nagyon eltér a könyvektől, főleg úgy, hogy Qarl nem is Velaryon, de szerintem ezeket a színészeket nem most láttuk utoljára a sorozatban és vissza fogják őket írni Alynként és Addamként.


Amit csinálnak ezzel a sztorival az elég fura. Az az érzésem, hogy azért nem ölték meg Laenort, mert az túlságosan is rossz színben tüntetné fel Rhaenyráék oldalát. Mármint még abban a részben összeházasodnak Daemonnal, amiben Laenor meghal, Laena temetésének a napján vagy utána (?). Ez így is kicsit wtf volt. A korábbi rész után Harwint sem nagyon gyászolták és utána elkövetni egy hidegvérű gyilkosságot elég durva lenne. Persze így is megölnek egy ártatlan embert, de nem olyan karaktert, akit ismernek a nézők. Szerintem ezért írták át ezt így.

Na meg történhetett volna úgy is, ahogyan a könyvekben meghal, távol tőlük, de azt hiszem covid alatt forgattak és a pénzük sem végtelen, így leegyszerűsítettek pár halált. Ugye Joffrey is egy lovagi torna alatt sérült volna meg, de már volt egy olyan jelenet forgatva korábban és azt hiszem azt is bonyolult volt forgatni a covid szabályok miatt.


A könyvek szerint: szerintem Addamnak és Alynnak nem kell, hogy ugyanaz legyen az apja. Addam sárkánylovas, Alynt pedig visszautasítják a sárkányok. Corlys és úgy önmagukban a Velaryonok nem rendelkeznek a sárkány vérével tudtommal, így ha Corlys lenne mindkettő apja, akkor szerintem Addam nem válhatna sárkánylovassá.

Szóval lehet Alyn apja tényleg Corlys volt (vagy egy másik Velaryon), de Addam apja szerintem mindenképp Targaryen vagy olyan férfi, akinek Targaryen felmenői vannak, akár Laenor vagy valaki más.

Szerintem Addam nem lehetne sárkánylovas úgy, hogy Corlys az apja.

Addam lehet Laenor egy próbálkozása eredménye. Ezt hamarabb el tudom képzelni.

Esetleg még azt, hogy Viserys az apja. Mivel ugye volt egy ilyen állítólagos fattyú is, bár aztán más ezt a szerepet magára vállalja.


Szóval ja, a sorozatban szerintem Laenor lesz Addam és Qarl lesz Alyn.

Ha pedig nem és más karakterek lesznek, akkor azt gondolom hiba lenne Addam apjának Corlyst megjelölni, mert olyan apa kell neki, aki a sárkány vére.


Amúgy szerintem nem az egyetlen összevonás lesz. A másik a Blood&Cheese. Van egy érzésem, hogy a sorozatban ez a két személy egyenlő lesz Hughval és Ulffal.

2023. febr. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ezek alapján amit írsz tényleg valószínű Laenor lesz akkor Addam, Qarl pedig Alyn. Ha tényleg ez lesz, akkor nem örülnék neki :( Mondjuk először az sem tetszett, hogy Corlys bőrszíne a sorozatban nem olyan mint egy valyriai származású személyé, de végül ezt is elfogadtam. Szóval szerintem Addam=Laenor, meg Alyn=Qarl gondolattal is meg tudnék barátkozni.


Meg korábban a sárkánymagvak származásáról is olvastam teóriákat, és ott pl:. szóba került az, hogy Csalán a kinézete alapján nem valószínű, hogy valyr származású, és emiatt lehet hogy egy valyr sárkánylovas családból való származás nem a feltétele annak, hogy valaki sárkánylovas legyen, hanem csak nagy előnyt ad. Te erről mit gondolsz? Mondjuk lehet, hogy Csalánnak is voltak az ősei között valyrok, csak nem azok a vonások jöttek ki rajta. Meg ugye a Targaryenek meg a Velaryonok már azóta szoros kapcsolatban álltak egymással mióta a Targaryenek Sárkánykőre költöztek Valyriából, és gyakran házasodtak egymással. Emiatt szerintem Corlys ősei között is vannak Targaryenek, ezért ha Addam a könyvekben Corlys gyermeke, akkor lehet hogy a Targaryen felmenői miatt fogadták el. Mondjuk ez az ,,egyik ősöm Targaryen volt, ezért elfogadnak a sárkányok" dolog szegény Quentyn Martell-nek sem jött be a Sárkányok táncában. De pl:. ha a Addam-nak a könyvekben Corlys az apja, akkor annyi előnye lehet, hogy a Velaryonok a Targaryenekhez hasonlóan valyr származásúak. De ahogy te is mondtad pl:. amelett szól hogy Addam-nak és Alyn-nak nem ugyanaz az apja, hogy az előbbit elfogadták a sárkányok, míg az utóbbit nem.


Meg amúgy szerinted Balerion miért fogadta el Viserys-t a lovasának? Mert ugye Balerion-nak korábban olyan lovasai voltak mint Hódító Aegon, meg Kegyetlen Maegor és ők mind eléggé határozottak voltak, Viserys-nél eltérő jellemük volt. Meg nekem eddig azjött le, hogy a sárkányoknál a jellem is számít hogy kit fogadnak el lovasnak és kit nem. De ugye akkor már szegény Balerion eléggé öreg volt, közel a halálhoz és lehet, hogy úgy volt vele ,,hogy mindegy, elfogadom ezt a szerencsétlent". Meg nekem az is furcsa, hogy Viserys már egy ilyen öreg, halálán lévő sárkányt választott, úgy hogy az edigiek alapján egy Targaryenek csak egy sárkánya lehet az életében. De azon is gondolkoztam, hogy lehet hogy azért választotta mert mégis ő volt az akkori legnagyobb sárkány, aki magáé a Hódítóé volt, még akkor is ha nincs sok hátra neki.

2023. febr. 27. 17:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Már kicsit régebben olvastam a Sárkányok táncát, de ha jól emlékszem, akkor Quentynt nem az a sárkány égeti el, amire rá akar szállni. Viserionnal próbálkozik és akkor Rhaegal elégeti. De ha jól rémlik, akkor játszódik Barristan Selmy puccsa is és kitört a káosz. Szóval lehet ez áll inkább a kudarc hátterében és szerintem még láthatunk majd Martell sárkánylovast. Bár szerintem az Homok Sarella lesz. A másik pedig Ben Plumm lesz, aki III. Aegon leszármazottja és a sárkányok már felismerték, talán a Kardok viharában. Legalábbis Martin azt mondta, hogy nem minden sárkánylovas lesz majd Targaryen és ha nem is a regényfolyam végéig, de egy darabig szerintem Rhaegal és Visorion lovasai Ben és Sarella lesznek.

De ez csak az én tippem.


De a vérvonalakkal kapcsolatban sok minden lehetséges. Akár az is, amit írsz. De én úgy gondolom, hogy igaza van azoknak, akik szerintem valami alap genetikai szabályok vannak érvényben, mert Martin mindig azt mondja, hogy ő scifi író is, ezért valamit mindig részben tudományosnak tart meg. A genetika és öröklődés meg olyasmi, ami a sárkányokon kívül is szerves része a sztorinak (lásd pl. Robert fattyúi vs. törvényes utódai).


Csalánnal kapcsolatban én már olyasmit is olvastam, hogy Daemon az apja. Ezért kerül vele szorosabb viszonyba, de ezt félreértelmezik úgy, mintha szeretők lennének.

Ebből én egy ideig azt hittem, hogy az anyja Lady Mysaria (egy fekete albínó esetleg) és Csalán ugye azért lesz fekete. De a sorozatban Mysaria nagyon más karakter és más földrajzi változat is. Mert ugye a könyvekben úgy emlékszem tényleg teherbe esik Daemontól, de azt mondják, hogy elvetél Essosra tartva. Viszont ezt hazudhatja is, hogy biztonságban tartsa a gyereket és a bőrszín miatt, mivel ritkán láthatnak fekete albínót, ezért senki sem gondolja, hogy ez Daemon és Mysaria fattyú lánya.

A sorozatban Mysaria azt mondja magáról, hogy meddő. De attól még Daemon lánya lehet majd. Nem tudom.


Elég keveset tudok a fiatal Viserysről, de ő is lehetett határozott az életének azon a korszakában. Eléggé békepárti, Balerionnal pedig elég könnyű megtartani a békét.

Balerion az egyetlen sárkány, amit látnak természetes úton meghalni, nem? Lehet addigra nem tudták már, hogy pontosan meddig élhet egy sárkány. Martin is olyat mondott, hogy a saját testméretük öli meg őket, mert olyan nagyra nőnek, hogy alig bírnak már mozogni.

Lehet Viserys ebbe nem nagyon gondolt bele. Balerion pedig még kétségbeesetten élni akart, ezért bármilyen kötődést elfogadott. De ugye már alig tudott repülni.

2023. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!