Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó ez a felosztás arra vonatko...

Jó ez a felosztás arra vonatkozóan, hogy mi tartozik a Harry Potter világba, és mi nem?

Figyelt kérdés

Amennyire észrevettem a fanok többször nem akarják befogadni a Harry Potter és az elátkozott gyermeket a kánonba.

De mi alapján döntenek így?


Az én véleményem:


Kánon:

Minden olyan alkotás, kijelentés, amelyet Rowling írt vagy jóváhagyott.


Nem kánon:

Minden olyan alkotás, kijelentés, amit NEM Rowling írt, és nem is hagyott jóvá.


Ebből kifolyólag az elátkozott gyermek is a Harry Potter kánon része.


2023. márc. 4. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem Rowling írta ÉS nem követi az igazi HP könyvek logikáját, a világ szabájait és a karakterek sem felelnek meg a már meglévő önmaguknak.
2023. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jóváhagyta, ok, de a hetedik rész után senki nem erre következtetne. Ettől még nem ő írta. Mindenkinek más tartozik hozzá a HP világához kétségkívül. A magam részéről nekem az a "tény", ami a hét könyvben van. Rowling utólagos nyilatkozatait se feltétlen szoktam kapcsolni, mert már annyit nyilatkozott, hogy megtöltene még egy könyvet. Illetve a hét könyv együttesen elég hosszú. Ha abba valami nem fért bele, akkor olyan fontos nem lehetett.
2023. márc. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez szubjektív, mindenki maga dönti el, hogy neki mi tartozik hozzá a HP világhoz, és mi nem.
2023. márc. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a legnagyobb gond vele, hogy nem felel meg a hétkötetes világnak, annak szabályai nem érvényesek rá, meg a szereplők is kifordulnak magukból sokszor. Olyan, mintha a Drakulát és az Alkonyatot akarnánk egy világban elhelyezni.
2023. márc. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4


Ez nem érv ellene, ugyanis nincs kőbe vésve, hogy az eredeti szerzőnek mindenben követnie kell a történet korábbi eseményeit. Remake, folytatás esetén megtörténhet az, hogy a korábbi történetet átdolgozzák kicsit.


Továbbá:


"Rowling azt mondta, hogy a regényfolyam után a kétrészes darabbal már tényleg mindent elmondott, amit a varázslótörténettel el akart mesélni – idézte a szerzőt a Variety."


Forrás: [link]


Rowling tehát a magáénak érzi az Harry Potter és az elátkozott gyermeket, amiben "mindent elmondott"

Ami azt jelenti, hogy a darabban olvaható/látható események a kánon részei.

2023. márc. 5. 11:51
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Te itt nem kérdezni akarsz, hanem vitatkozni. Kérdezel. Adunk választ, erre nyafikázol, hogy de nem úgy van.


Akkor most minek írtad ezt ki?

2023. márc. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mert kíváncsi voltam.

Elfogadom más álláspontját, csak nem értek vele egyet.

2023. márc. 5. 12:10
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

"mindenben követnie kell a történet korábbi eseményeit."

Nem események követéséről van szó, hanem a világ szabályairól! Pl. időnyerővel egy forgatással egy órát lehet visszamenni, nem időgépként utazni összevissza éveket, mert előre utazáshoz nem is használható. Meg Harry csak a horcrux miatt értett párszaszóul, így a csata után nem is lett volna képes rá. A százfűlé főzetet Hermione min. egy hónapig főzi, de Scorpius pár óra alatt összedobja. Fidelius bűbáj mellett nem látták volna a Potter-házat, épp ez a varázslat lényege. Voldemort maga akart uralkodni, nem bízott senkiben. Bellát láttuk a "terhessége" alatt és szülés után is, semmi jele nem volt a dolognak, meg ugye negyven felett is volt. Ron elvette Padmát, akivel csak egyszer ment a bálba, aminek ideje alatt nem is beszélgetett vele; meg ledegradálták egy cukrosbácsivá, semmi más szerepe nem volt. Meg Harry a horcrux miatt került volna a Mardekárba. Albusszal való konfliktus is a semmiből jön. Piton sem olyan személyiség. Stb.

2023. márc. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert nem illeszkedik megfelelően a korábbi művek világába, illetve az irodalmi színvonala is sokkal alacsonyabb.

Nekem hasonló okokból pl. a Star Wars folytatástrilógia sem kánon, csak az 1-6. + Zsivány Egyes a filmek közül.

De amúgy miért kéne itt vitatkozni? Szerinted kánon, szerintünk meg nem. Nem kell meggyőznünk egymást. Nem is lehet: ha nekem nem tetszik valami, nem fog senki meggyőzni, nem fogom megváltoztatni a véleményemet. Ha neked tetszik, azt meg én nem tudom megváltoztatni.

2023. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!