Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Agatha Christie a legújabb...

Agatha Christie a legújabb áldozata a könyvek átírásának – vajon az elkövetők tényleg nem érzik, hogy bűnt követnek el?

Figyelt kérdés

Tudom, már AC életében a néger szó lett lecserélve indiánra az egyik címben, majd azt is lecserélték, nekem ez sem tetszik, de az, hogy egymás után írják át a könyveket, törölnek szavakat, mondatokat regényekből, amelyeket íróik már nem tudnak megvédeni, ezt hihetetlenül felháborítónak tartom.


AC miért ne írhatná le azokat a szavakat, hogy fehér (akár csak valakinek a foga!), fekete (és ezért nem lehet éjszaka meglátni a bokorban), néger, núbiai, cigány, zsidó, bennszülött stb., vagy miért probléma, ha egy szereplő megállapítja gyerekek szemeiről és orráról, hogy undorítóak?


Ha valakinek nem tetszenek a (régi) könyvek, mert szerinte „sértő” tartalom van bennük, akkor ne olvassa őket. (Én sem olvasom AC-t, igaz, a minőség hiánya miatt.)


Azt már persze nem merik megemlíteni, hogy amikor (mai) fekete írók stb. állítják be az összes fehér embert gonosznak, aljasnak stb. akkor nem lehet azt szóvá tenni!


2023. márc. 27. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Idióták,nincs jobb dolguk?Cigánypecsenye van még?
2023. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is nevetséges és szánalmas az egész. Amúgy is, a könyveket mindig az adott korban elhelyezve kell értékelni.
2023. márc. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
A nácik pl. Sigmund Freud könyveit égették, a szovjet időkben többek között Wass Albert írásai voltak tiltólistán, ennek ellenére mindkét szerző művei léteznek manapság. Most újabb szélsőségesek tombolnak a kultúrharcban, majd eltűnnek ők is. Szomorú ami történik, de volt már ilyen és még lesz is. Át kell vészelni.
2023. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 NTBS ***** válasza:
76%
Nem, ők most a korszellem megtestesítői.
2023. márc. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Persze hogy nem érzik. Az ilyen cancel culture futóbolondok jellemzően vagy vérbő idióták, vagy valamilyen frusztrációtól szenvednek és túlkompenzálnak. 10ből 9 ilyen szerencsecsomag sosem ismeri fel vagy ismeri el a sok hülyeséget, amit elkövetnek. Szerintük tök jó, amit (többek közt) a könyvekkel tesznek.
2023. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!