Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak őszintén: elolvastad az...

Csak őszintén: elolvastad az Egri Csillagokat?

Figyelt kérdés

2023. máj. 15. 06:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, még suliban, amikor kötelezo volt
Igen, de felnőtt fejjel
Igen, többször is!
Nem, csak rövidített verziót olvastam
Nem, csak jegyzetből készültem belőle
Nem, és nekünk már nem is volt kötelező, szóval egyáltalán nem
73 szavazat
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
65%
Nem olvastam el! Megkaptam a méltó büntetésem érte, egyes lett a dolgozatom, de a mai napig nem érdekel. Unalmas és nekem egy semmitmondó könyv volt, a 350. oldal után csuktam be.
2023. máj. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
79%

Többször is olvastam. Először még kb. 10 évesen, és azóta még kétszer. Ja, és nálunk nem is volt kötelező olvasmány.

A másik Gárdonyi regény, amit háromszor olvastam el ( eddig) az az A láthatatlan ember.

2023. máj. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
76%
Legalább tízszer olvastam,önszántamból.Sőt,háttérinformációknak is utánna jártam,mennyi lehet igaz a regényből.
2023. máj. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
80%
Nem teljesen olvastam el, be kellett adni ilyen kidolgozást amit a kötelező olvasmányoról csináltunk, de a tanár meg sem nézte...
2023. máj. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
79%
Nem
2023. máj. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 Daniel Prime ***** válasza:
84%
A Pál utcai fiúkat és a Légy jó mindhaláligot szívesen elolvastam, az Egri csillagokat végigszenvedtem, A kőszívű ember fiai volt az egyetlen, amihez összefoglalókat is kellett olvasnom, mert alig értettem.
2023. máj. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
83%
Igen, és szerettem.
2023. máj. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
93%

Olvastam, de nem azért, mert kötelező olvasmány volt, már 1-2 évvel korábban, azért olvastam, mert érdekelt.

Az egy másik kérdés, hogy mi a véleményem a kötelező olvasmányokról.

Azzal nem lehet megszerettetni az olvasást, ha kötelezővé teszik bizonyos regények elolvasását, de legalább választási lehetőséget illene adni.

Az Egri csillagok, vagy a Kőszívű ember fiai, egy egyébként olvasni szerető lánynak a regény témája miatt lehet érdektelen, de vannak "lányos regények", amelyek meg a fiúk számára nem érdekesek.

A másik probléma, hogy az életkorhoz sem sikerült jól betájolni a kötelező olvasmányokat, az Egri csillagok egy terjedelmrs regény, de annak legalább a stílusa könnyedebb, a Kőszívű ember fiai már stílusában is nehéz egy 12-13 éves gyereknek.

2023. máj. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
87%
Többször is elolvastam, sőt PDF formátumban a gépen a mai napig fel szoktam csapni néha.
2023. máj. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
84%
Igen.
2023. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!