Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben amikor...

A Harry Potterben amikor Hermione macska lett a szazfule fozet miatt,es felvittek a gyengelkedore vajon mivel magyaraztak meg,hogy macskaarca lett?

Figyelt kérdés
2023. jún. 3. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Semmivel hiszen egyértelmű hogy miért lett macska.
2023. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De ezt nem tudhattak a tanarok vagy a dokinő.

Megsem mondhattak,hogy bocsi,titokban szazfulevet foztunk...

2023. jún. 3. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez baki a könyvben.

Nyilván megkérdezték, hogy mitől lett macskaarca, de azt nem vallhatta be, hogy Százfűlé főzetet főztek. De ha nem is vallotta be, Madam Pomfrey biztosan rájött, mint ahogyan egy orvos is rájön, hogy mi okozza a páciensnél a betegséget. Ez alapján lebukott a 3 jó barát.

De, mint említettem, ez baki (ellentmondás) a könyvben. Mint ahogyan az is, hogy az ikrek nem vették észre 5 éven át a térképen, hogy az öccsük egy Peter Pettigrew nevű pasi társaságában van...

2023. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a főzet könnyebben kimagyarázható, mint a patkány. :D

Hermione stréberségével simán, tanárnő kérem csak ki akartam próbálni, hogy meg tudok-e főzni egy ilyen nehéz főzetet, mert nagyon aggódom az évek múlva esedékes rbf vizsgák miatt. Mint elsőben a trollnál, ott is simán bekamuzta, hogy jajj ő sokat olvasott róluk.

2023. jún. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4


Nem a főzettel van a legnagyobb gond. Hanem azzal, hogy honnan vették az összetevőket. Ha jól emlékszem, eredetileg Pitontól lopták. Ez az, ami önmagában súlyos bűn lenne. És nehezen hihető, hogy valaki bevállal egy ilyen rizikót a tanulás miatt, ha egyúttal ki is csaphatják miatta. Ez így ellentmondás lenne Hermione meséjében

2023. jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5, De Piton tudja is. Mert a negyedik kötetben, mikor Mordon főzetezik egész éven ugye, akkor meg is környékezi Pottert, hogy mi a francot csinálnak már megint, hiányoznak a cuccai.


Egyébként persze, igazad van abban, hogy baki, csak azt mondom, hogy ki tudom magyarázni, ha nagyon akarom (gyerekként meg ugye ezen könnyebben

átugrik az ember).

Jobb magyarázat, mint az, hogy az ikrek két évig nem néztek rá az öccsükre, mert minek nézegették volna. :D

2023. jún. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Peter-ös dologra szerintem elég jó magyarázat, hogy a térképet a kilopózásra használták, szóval azokat a részeket nézték, ami akkor körülöttük volt. Miért is nézték volna Ront? Vagy a hálókörletüket, amikor óráik voltak. Szóval ez könnyen magyarázható.


Macskás ügyről a könyv annyit ír, hogy örülnek, mert Madam Pomfrey nem szokott sokat kérdezősködni, ami érthető, hisz akkor kevésbé keresnék fel a diákok, amiből komolyabb baj is lehetne. De tuti tudta, mi történt, csak senkit sem köpött be.

2023. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!