Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Dűne hány éves kortól ajánlott?

A Dűne hány éves kortól ajánlott?

Figyelt kérdés
Vannak benne kiskamaszoknak nem való részek?

2023. jún. 8. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Amit Harkonnen báró művel, azt azért nem ajánlanám kiskamaszoknak.


[link]


Én azt mondanám, hogy érettebb kölyköknek 14 év felett, de egyébként 16 éves kortól ajánlott, ha már korhatárt kellene mondani. Bár én a legújabb verziót nem láttam, de az 1984-es változatot többször is. A későbbi felújítás annyira nem tetszett, bár modernizáltak sokmindent. Mégis azt gondolom: a Harkonnen famílía nem igazán változhatott a modernebb változatokban sem, hacsak nem még kegyetlenebb, mint volt.

2023. jún. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A könyvre gondoltam.
2023. jún. 8. 17:29
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Értem. DE gondolod, a könyvben leírva finomabban vannak leírva a jelenetek? Olvastam könyvben is. Igaz, régen, de én már akkor elmúltam 16.
2023. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mivel nem olvastam. Ezért kérdezem.
2023. jún. 8. 17:34
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha te vagy a kiskamasz, és érettebb gondolkodású, akkor nyugodtan próbálkozz vele. Ha te vagy a szülő/testvér/rokon/ismerős, aki venné a kiskamasznak a könyvet, akkor - ha bizonytalan vagy ebben - olvasd el először magad (szerintem létezik belőle PDF - e-book változat), és ezek után döntsd el, hogy ajándékozod-e ezt a könyvet az ominózus kiskamasznak.
2023. jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, felnőtt vagyok, és engem nem érdekel ez a könyv, a gyerek viszont el akarja olvasni. Sejtem hogy elvileg felnőtteknek írták, de nem tudom, hogy csak bonyolult, és azért felnőtt könyv, vagy pedig vannak benne gyerekeknek nem való részek. De az eddigi válaszokból úgy látom, hogy még várni érdemes vele.
2023. jún. 8. 20:22
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez már élettapasztalattal rendelkezőknek lehet jó. Én még 33 évesen is unom, bár értem, hogy politikailag mit miért csinálnak benne. De ezeket a dolgokat egy trónok harcában sokkal jobban adják elő.
2023. jún. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Hintalow ***** válasza:
91%

Ha a könyvről van szó, akkor èrtelmetlen a vizuális brutalitasról beszèlni.

Èn olyan 14-16 èves kortól ajánlanám, mert azèrt nagyrèszben politikai machináció/manőverezès a lènyege sci-fi köntösben.

2023. jún. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kortól kevésbé függ, mint érettségtől és érdeklődéstől. Én 16 évesen belekezdtem de félbehagytam mert roppant unalmas volt, most 21 évesen tudtam elolvasni, bár kellett egy féléves szünetet beékelni. Ha a gyerek szereti a hosszú leírásokat, politikai machinációkat és az ökológiai elmélkedéseket akkor biztos tetszeni fog, ha nem akkor felejtős.
2023. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a sci-fi-t. Pl. Asimov, Dick összes könyvét olvastam. De a Dűne egyszerűen nem megy. 36 évesen sem. Érdekli a fenét, hogy egy űrkukaccal 50-100 oldalakat politizálnak és filozofálnak. Ráadásul be sincs normálisan fejezve, mert Frank időközben meghalt, a fia pedig egy jó indulattal is csak közepes Star Wars firkász.


A Trónok harcában is sok a politika, de az szerintem is jobb történet. Annak ellenére is, hogy az sincs befejezve és nem is lesz.

2023. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!