Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan van az időrendiség és...

Hogyan van az időrendiség és a cselekményszál a Trónok Harcában? Hogyan viszonyulnak ezek a televíziós sorozatokhoz (A tűz és jég dala) majd a korábban játszódó Sárkányok házához (Tűz és vér)? Melyiknek melyik az alapja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jó ideje szerettem volna már elolvasni a Trónok Harcát, vagyis inkább A tűz és a jég dalát, de most már nem is igazán tudom minek nevezzem vagy mit is kéne elolvasnom, mert akkoriban nem néztem utána hogy hogyan is áll össze ez az egész. Én végig azt hittem, hogy A tűz és a jég dala az magának a televíziós Trónok Harca sorozatnak alapja és a forgatókönyv is azon vonul végig. Azt hittem ez önmagában egy könyv. De most, hogy elkezdtem utána nézni azt látom, hogy a Tűz és a Jég dala több regényből tevődik össze és ezen belül ennek csak egy része maga a Trónok Harca. Akkor A tűz és jég dala könyv igazából nem is létezik? Ez úgymond az egész sorozat összefogó neve? Ebben az esetben érdekes a névválasztás a sorozatnak, de oké. Eszerint akkor a tűz és jég dala regényei - :

1. Trónok harca

2. Királyok csatája

3. Kardok vihara

4. Varjak lakomája

5. Sárkányok tánca


- az egész Trónok harca televíziós sorozat alapja? És ez az 5 regény írja le mindazt ami a sorozatban történt? Vagy csak egy részét, például az első 5 évadot? Ha igen, akkor mely művekkel lesz teljes a sorozat?


Innen nézve a Sárkányok Háza is akkor pontosan ugyanilyen? A tűz és vér is több ilyen regényből tevődik össze és ez is csak egy olyan választott név a sorozatnak, mint ahogy a Trónok Harca is volt a Tűz és Jég dala helyett?


És akkor van esetleg az egész Franchisenak, világnak valami összefoglaló neve, mintpéldául Tolkien fantasyjának, amiben A gyűrűk ura, A hobbit vagy a A szilmarilok szereplnek, mint nagy részek, de az egésznek van egy nagy összefogó neve ami a ,,Középfölde'' és ami még tartalmaz megannyi másik hozzá kapcsolódó regényt, pl Elveszett mesék könyve?


Köszönöm és további szép napot!



2023. júl. 14. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tűz és jég dala: 5 kötetből álló könyvsorozat.

Trónok harca: 8 évados filmsorozat. Az első két évad kisebb eltérésekkel megegyezik az első két könyvvel. A 3-4. évad a harmadik könyv cselekményét dolgozza fel, itt már több eltéréssel.

Mivel a Varjak Lakomája és a Sárkányok Tánca könyvek egyszerre játszódnak, csak más helyszíneken, a sorozat viszont végig időrendben halad, ezért a 4-5. évadban vegyesen vannak elemek a két könyvből, illetve itt már sok az eltérés is. A 6. évadban még van pár elem, ami a könyvekből származik, a 7-8. évad pedig teljesen a forgatókönyvírók képzeletének szüleménye.

2023. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az lemaradt, hogy a Sárkányok háza a Tűz és Vér végét dolgozza fel. A Tűz és Vér a 300 éves Targaryen-uralom első felét írja le.

Ami a világot illeti, lehet rá vonatkozni “Westeros világa” néven, hiszen főleg ezen a kontinensen játszódik. Tolkien univerzumát egyébként “Ëa”-nak hívják, ami az univerzum/ainuk látomásának quenya neve, de ezt csak a nagyon nagy rajongók tudják, ezért nincs is nagyon használatban.

2023. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A tűz és jég dala a fő regényfolyam címe. Ennek egyelőre öt elkészült és két tervezett regény a része (bár ez könnyen változhat). Még nincs lezárva, mert Martin nem írta meg a sorozatot.

-Trónok harca

-Királyok csatája

-Kardok vihara

-Varjak lakomája

-Sárkányok tánca

-The winds of winter (tervezett)

-A dream of spring (tervezett)

Ez a regényfolyamot próbálta adaptálni a Trónok harca sorozat.


Aztán van a történelemkönyv, a Tűz és Vér, ami a Targaryen dinasztia története lényegében. Ennek szintén van egy már megjelent és egy tervezett része is.

Ezt a történelmi könyvet próbálja adaptálni a House of the dragon.


És van még egy novellasorozat is, aminek az összefoglaló neve A Hét Királyság lovagja (ebből szintén készül sorozat), ami egy kóbor lovag, Duncan (Brienne őse) és a mellé szegődött fegyverhordozója, Egg története a Blackfyre felkelések között, alatt és talán majd után. Egg valójában a fiatal Aegon Targaryen, aki majd egyszer V. Aegonként ül a vastrónra, de fiúként Duncan mellett felnőve utazgat szerte Westeroson és mindenféle kalandba keverednek. Eddig három novella jelent és még sokat tervez írni Martin.

-A kóbor lovag

-A felesküdött kard

-A rejtélyes lovag

-The she-wolves of Winterfell (ez az egyik tervezett címe)

Ezt a novellasorozatot próbálja meg majd adaptálni a "A knight of the Seven Kingdoms" sorozat.

2023. júl. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ!
2023. júl. 19. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!