Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » (Harry Potter) Ha a Roxfortban...

(Harry Potter) Ha a Roxfortban lett volna pszichiáter vagy pszichológus, akkor Tom Denemnek vajon lett volna esélye megváltozni? Vagy a legjobb pszichiáter sem tudott volna rajta segíteni?

Figyelt kérdés

Rengeteget gondolkozom azon, hogy egy olyan bentlakásos iskolában, aminek a gyengélkedőjén olyan súlyos eseteket képesek szakszerűen ellátni, hogy MÉRGEZÉS, amibe majdnem belhal a diák, TÖBB MÉTER MAGASRÓL VALÓ LEZUHANÁS a seprüről, amibe majdnem belehal a diák, stb. - miért nincs szaksegítség a mentális problémákra? Miért nincs ott helyben egy pszichológus és egy pszichiáter?

Ha megnézzük, van iskolapszichológus az átlagos sulikban, ahova a gyerek bemegy reggel, hazamegy este.

Akkor egy olyan helyen, ahova elmegy szeptemberben minden diák és hónapokig nem is látja a családját, gyötri a honvágy, illetve amiben a diák trollokkal, 3 fejű kutyákkal találkozik meg több felöl leshet rá a veszély, hogy-hogy nincs egy szakember, aki ezen átsegíti az érzékenyebbeket?

Azt értem, ha kommolyabb ennél a baj, a súlyosabb mentális zavaroknál a szülő feladata, hogy pszichiáterhez vigye a gyerekét, de melyik szülőnek lenne ideje hetente berohanni a semmi közepére a gyerekéhez és elvinni pszichiáterhez, amikor DOLGOZIK a szülő? Vagy hogy ingázhat a gyerek, ha így heti 2-3 napra ki is maradna a suliból? Szóval kéne oda helyileg pszichiáter.


Aztán elgondolkodtam; Tom Denem mentális állapota kezeléssel vajon gyógyítható lett volna? Mondjuk 7 év a Roxfort. Ha Albus Dumbledore beszél az akkori igazgatóval és meggyőzi, hogy kell Tomnak a szaksegítség és ezt Tom megkapja - 7 év alatt lett volna bármilyen javulás? Vagy rajta a legjobb pszichiáter sem tudott volna segíteni, mert az állapota menthetetlen volt? Ugyebár tudjuk, hogy nem tudott szeretni, mert szerelmi bájital hatása alatt fogant; de ezt helyre tudta volna tenni egy pszichiáter?


2023. aug. 17. 23:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
#10 Egy szóval sem állítottam hogy minden pszichopata lesz megalomán őrült, azt mondtam, hogy Tom Denem az.
febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!