Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért sorolja be felnőtt...

Miért sorolja be felnőtt irodalomnak Wattpadon, ha semmi olyan nincs benne?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a szerző állíthatja be, de nem értem miért állítja be valaki, ha semmi olyan nem történik, ami indokolná.

Ennél a fanfictionnál például a főszereplő csak 12-13 éves: [link]

Semmi felkavarót nem olvastam még ebben, mégis ott van a "felnőtt irodalom" jelzés.

Mire jó ez?


2023. szept. 16. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

A felnőtt irodalom jelzés nem csak az erotikus tartalmakra vonatkozik. A felkavaró, horrorisztikus jelenetekre, durva beszéd/nyelvezet is. Ez esetben a felkavaró jelenetekre, mint ahogy a szerző is írta. És lehetséges, hogy előre meg vannak neki írva a részek, így már tudja, hogy lesz benne, ezért jobb előbb kirakni, mint utólag rádöbbenni.


Végül, oké hogy megosztod más munkáját anonim módon, de szerintem a szerző nem fogja jó néven venni, ha esetleg megtalálja a munkáját a kérdés alatt, mert gondolom engedélyt nem kértél rá. (Ennyi erőből már privát üzenetet is írhattál volna neki wattpadon)

2023. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy csak az erotika a felnőtt irodalom kategória, hanem a felkavaró jelenetek is. Viszont olyat sem láttam eddig úgy igazán. Ezért sem értettem a jelzést. Bár ez logikusnak hangzik, hogy már meg van írva valami olyan fejezet, ami miatt indokolt lesz, csak még nem publikálta. Viszont ezt a jelzést lehet később is módosítani, tehát ilyen szempontból nem akkora probléma, ha valaki nem tudja előre, hogy lesz ilyesmi.


Egyébként mi a baj a megosztással? Mármint semmi rosszat nem írtam róla, csak nem értettem a besorolás okát. A Wattpad pedig nyilvános, valószínűleg azért osztja meg valaki ott az írását, mert szeretné, ha olvasná más is. A megosztással csak csináltam egy kis extra elérést, nem?😅

2023. szept. 16. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sok amatőr író így próbálja érzékeltetni, hogy egy komoly mű és nem gyerekes
2023. szept. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, amit linkeltél, az az enyém :D Nem zavar a kérdés, nyilván azért van kint wattpadon, hogy mások is olvassák, akár az én burkolt hirdetésem is lehetne a kérdés, amilyen kis érdeklődés van a mű iránt. :D

Nálam erre az az ok, hogy a sztori a tervek szerint nagy időtartamot fed le, a szereplők nem lesznek az egész történet alatt 13-15 évesek. Van pár olyan megírt jelenetem, ami kifejezetten szexuális tartalom, de vannak részletezett véres jelenetek is, amikre azért rádobnám a jelzést.

2023. szept. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!