Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A kőszívű ember fiai miért...

A kőszívű ember fiai miért kötelező olvasmány 7. osztályban, mikor minden diáknak életre szóló traumát okoz?

Figyelt kérdés
Szegény gyerek 5. osztályban először elolvassa A Pál utcai fiúkat, az tetszik neki, majd 6 osztályban Egri csillagokat, az is tetszik a fiú olvasóknak, majd jön a feketeleves 7. osztályban, A kőszívű ember fiai. Én nem tudtam kiolvasni, a felét tudtam elolvasni és azt sem értettem. Pedig délutánokon keresztül küzdöttem vele, de nem ment az értelmezése. Akkor ott megfogadtam hogy soha többet nem fogok könyvet olvasni, nem is olvastam 30 éves koromig. A kötelező olvasmányos dogákra puskát írtam, ha felelni kellett kértem az egyest. Aztán persze 30 évesen újból felfedeztem a könyvek csodálatos világát, ezért is fáj a dolog.
2023. szept. 23. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Hazaszeretet. Nem trauma, hazaszeretet.
2023. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
hazaszeretetet
2023. szept. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Most már szerencsére a gyermekek a miniszterelnök Urunk bölcs mondásait olvasgathatják A kőszívű fiai helyett.
2023. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Mert a háziolvasmányoknak mára már direkt az a céljuk, hogy megutáltassák az olvasást, mert egy műveletlen embert könnyebb irányítani.


Csak annyi hozzáfűzni valóm van az egészhez, hogy szerencsére nem akkor hagyták fel nekünk a Fanni hagyományait, mikor én is öngyilkos akartam lenni, hanem 1-2 évvel később...

2023. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Most világosodtam meg. 40 évet dolgoztam könyvekkel. Lehet a trauma miatt.
2023. szept. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Mert a magyar oktatás módszertana megrekedt a Kádár korban és semmiféle erőfeszítést nem tesznek a modernizációra.
2023. szept. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Nekem anno nem okozott traumát. Két gyerekem elolvasta, nekik sem okozott. Amikor nekik kötelező olvasmány lett, meghallgattam újra, hangoskönyvben. Tök jó volt.


A két gyerekemből egyik szeret olvasni a másik nem. Nem a kötelező olvasmányok miatt, egyszerűen csak különböznek. Szerintem nem erre kell ráfognod, ha te nem olvastál ennyi ideig. A szüleid szólhattak volna, hogy hülyeség elvi kérdést és évtizednyi könyvundort kreálni egy könyvből, amit nem értettél.

2023. szept. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

Nekem tetszett a Kőszívű ember is, más Jókai kötetek is, a Szigeti veszedelem is stb. Ne mindenki magából induljon ki.

Arról nem a tanügy tehet, hogy a mai gyerekeknek HP, LL és a Wattpad szemét jelenti a "könyvet", és bármi komolyabb dolog "traumát" okoz.

2023. szept. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

.


8


Én 15 évesen minden probléma nélkül Lovecraft novelláit olvastam. Pedig ő aztán azért nem most élt, ráadásul kozmikus horrort írt.


Ennek viszont semmi köze sincs ahhoz, hogy szinte pont akkor kellet egy meghalni akaró lányról olvasnom kötelezően, amikor már amúgyis öngyilkos akartam lenni. Lehet benne lettem volna az újságba, ha Fanni picsogásán felbátrodjak, pedig még csak nem is szerelmi bánatom volt.



Amúgy nekem A kőszívű ember fiaiból 3 dolog maradt meg:

- Azt hittem, hogy a középkorban játszódik, mert akkor még nem volt internetünk, hogy megnézzem, mi merre hány méter...

- Mikor korcsolyával menekültek a farkasok elől, az tetszett.

- Ma se értem, hogy lehet valaki olyan balf@sz, hogy meghal másért. Főleg úgy, hogy semmi biztosíték nincs arra, hogy nem tudódik ki.


És 15 éves koromig azért nem olvastam semmit belső indíttatásból, mert azt hittem, hogy minden könyv olyan unalmas hülyeség, mint a háziolvasmányok.

A Pál utcai fiúk jó? Már gyerekként is azt maradt meg, hogy 2 csapad hülyegyerek háborúsdit játszik valamiért, ami nem is az övék. Amibe a legszerencsétlenebb még bele is halt.


Szépen el van téve a háziolvasmányos füzetem, be is szkenneltem, legyen róla másolat, a gyerekem meg majd olvasson valamit, amit ő akar. Vagy biciklizzen, rajzoljon, vagy akármit. Én szenvedtem eleget velük, ne szenvedjen ő is.

2023. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi választhattunk, hogx Kőszivű vagy Aranyember. Én az Aranyembert választottam, ami szintén nem túl rövid, de tetszett. Nem okozott traumát.

Ahogy nem okozott traumát a Bűn és Bűnhődés sem gimi 11.-ben. Emlékszem, testületileg mentünk a magyartanáromhoz, hogy ugye nem gondolja komolyan, hogy mi ezt el fogjuk olvasni, orosz hosszú szar az egész. Ránknézett:

- A Bűn és bűnhődést nem akarjátok elolvasni? Az egy krimi alapvetően, amiben baltával vernek fejbe egy öregasszonyt, csak itt a gyilkos szemszögéből nézzük és nem a nyomozóéból.

Így már elolvastuk és a többségnek tetszett, nekem azóta is az egyik kedvenc könyvem. Sok múlik a tanáron is, hogy ezt hogyan tálalja. Ha ő is eleve úgy áll hozzá, hogy utálja, akkor veszett fejsze nyele.

2023. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!