Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért ilyen elképesztően...

Miért ilyen elképesztően drágák a könyvek?

Figyelt kérdés
Másfél - 2 éve rengeteg könyvet rendeltem, szinte minden hónapban. Aztán sok minden közbejött, nem is nézegettem a könyveket. Ma viszont több könyves oldalt is megnéztem, és azt hittem, elájulok az áraktól. Emlékszem, hogy volt, hogy tavaly akciós könyvet 999-ért, vagy max 2300-2600-ért vettem, most meg 4500, akciósan is 3500 egy könyv ára.. pl a kedvenc iróimtól 5000-4500 alatt nem is lehet könyvet venni. Sok könyvsorozat van, amit meg akartam venni, de ilyen 8-12 részesek.. :( mitől lettek a könyvek ilyen nagyon drágák?
2023. okt. 8. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Inkább szerencsés voltál eddig. S a szerencse eddig tartott.


Én 999-ért sose láttam még olyan új könyvet, amit meg is akartam volna venni.

2023. okt. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan mondani szokták: nem a könyvek drágák, mi keresünk keveset.


„Sok könyvsorozat van, amit meg akartam venni, de ilyen 8-12 részesek”


Írnál példákat?

2023. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elég sok el van mentve, de amit megszerettem volna venni mindenképpen, az pl Patricia Gibney-től a Lottie Parker sorozat (11 könyv) és Chris Cartertől a Robert Hunter sorozatot ami szintén 11 könyv ha jól emlékszem. Viszont elég sokba fog kerülni:(
2023. okt. 8. 17:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megdrágult a papír is az utóbbi években. Klímaváltozás, vagy mi miatt...

Én próbálok átszokni könyvtárba járásra, mondjuk nekem már helyem sincs az új könyveknek :-D

2023. okt. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól drágák, amitől minden más: infláció, emelkedő alapanyag, energia és üzemanyagárak. Már én is csak akcióban vásárolok könyvet, és persze antikváriumból, hirdetési oldalakról használtat. Több időbe kerül az utánajárás, de így rengeteget tudok spórolni.
2023. okt. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyanítom az e-bookok miatti keresletcsökkenés is benne van. Kisebb piac, drágábban kell adni, hogy nyereséges legyen.
2023. okt. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nekem is feltűnt. Ha minden könyvet megvennék, amit akarok, akkor nagyon sok pénzt fizethetnék, mert borzasztóan drágák a könyvek, legalábbis jelenleg most nekem azok.


Ezek után számomra kérdés, hogy a kiadóknak van-e még ebben biznisz?

Az emberek egy része nem olvas könyveket, a másik része meg a borsos árak miatt vagy lehúzza a netről online, ingyen, vagy könyvtárból kiveszi.

A könyvvásárlás manapság már inkább a jómódú értelmiségiek hobbija lehet.

2023. okt. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok összetevős de a hirtelen drágulásnak (globálisan) két fő oka van: a környezetvédelem és a covid.

Egyrészt a műanyag lett az új mumus, úgyhogy a magukat "zöldnek" nevező cégek mindent is papírba csomagolnak, fa evőeszközöket csinálnak, stb. Ez azt jelenti hogy nőtt a kereslet, ami felhajtotta az árakat.

Másrészt a covid lezárások alaposan visszavetették a papír- és tintatermelést (konkrétan hiány volt belőlük), ami kínálatcsökkenés, és szintél felhajtja az árakat.


Egesz egyszerűen drágábbak lettek az alapanyagok, és a drágulás szépen beépült a termékárakba. Az infláció, az e-book konkurens és egyéb gazdasági nyalánkságok még erre jöttek rá, szintén árfelhajtó hatással.

2023. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy miért drágák érdemben hozzászólni nem tudok, de egy ideje én csak vintedről vagy facebook csoportokból veszek használt könyveket fele vagy negyedannyiért.
2023. okt. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!