Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A könyvkiadók miért nem csak...

A könyvkiadók miért nem csak tekintélyes könyveket adnak ki?

Figyelt kérdés
Amilyen könyveket árulnak, az alapján bármelyik tehetséges no name szerző könyvét kiadhatnák, max nem tudják ráírni, hogy "New York Time Bestseller". De most tényleg, egy rakás ponyva, haszontalan könyv van a könyvesboltokban.
2023. okt. 9. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Olyan könyveket adnak ki, amelyekről tudják, hogy megveszik. A kapitalizmus már csak ilyen. A ponyvairodalom is tud hasznos lenni: szórakoztat. A jó kedélyű ember pedig hasznosabb tagja a társadalomnak, mint a "savanyú" ember.
2023. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Hosszasan sorolhatnám (mert több kiadónál is dolgoztam) azokat a minőségi könyveket (regények, disszertációk), amelyekből nyomtunk mondjuk 300-at, és még öt év múlva is volt 280 darabunk... Vagy amikor 1000 példány 17-22 év után fogyott el...


Ezek nagy élmények: finoman szólva kiábrándultam az olvasókból.


De nincs mint tenni, erőltetni nem lehet a minőséget. Ha nem kell, nem kell.

2023. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

A felsorolt jellemzőkkel az a gond, hogy nagyon nehéz objektíven mérni vagy meghatározni őket, és az esetek többségében üres sznobizmus dobálózni velük.


Hogy a kérdésre is válaszojak:a könyvkiadás üzlet. Viszonylag kevés könyvet tudnál kiadni elvből, ha nem venné senki, mert egy idő után döntened kéne hogy a hónapban eszel, vagy kiadsz. A kiadók tehát azért ezeket a könyveket adják ki, mert előre láthatólag ezeket jó eséllyel el lehet adni. Pénz beszél, forint suttog. Ez ilyen.

2023. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%

Kettes vagyok,


a lepontozás ellenére nekem van igazam, ez a valóság, tetszik vagy sem.


„mert egy idő után döntened kéne hogy a hónapban eszel, vagy kiadsz.”


Ez niincs teljesen így, mert sokan finanszírozzák más bevételi forrásból, nem mindenki ad ki silány műveket csak azért, hogy azok bevételéből tudja kiadni a minőségi kiadványokat.

2023. okt. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4-es, ezt az ovis szintű - igazam van és kész vergődést valahol 5-6 éves korban el kéne felejteni. :D


Ízlésekről vitatkozni meg nem érdemes, így nem, nincs igazad.

2023. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!