Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az utóbbi időben foglalkoztat...

Az utóbbi időben foglalkoztat az olvasás kérdése. Szeretnék relatíve "sokat" olvasni. Még sem köt le az olvasás. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Márai-t találtam érdekesnek valamiért, vettem is pár könyvet tőle. Elsőnek belekezdtem az "Egy polgár vallomásai" c. könyvébe, de nem nagyon köt le.

Rossz érzés, mert még is szeretnék olvasni. Talán nem ő az én íróm? Vagy csak kifogtam egy "nem hozzám való könyvet"?

Mit ajánlanátok? Mivel kéne próbálkozzak?



2023. nov. 2. 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert olyat olvasol, ami nem igazán tetszik. Ami nem köt le, azt félre is teheted. Ami tetszik, azt szinte falni fogod.

Márait sokan dicsérik, fel is kapták nagyon jó pár éve, mindenki a Gyertyák csonkig égnek könyvét olvasta. De szerintem nem olyan jó. Mármint olyan szempontból, hogy aki nem szeret/nem szokott olvasni, az nem ettől fogja megkedvelni az olvasást. Száraz, nehéz.

Kortársban is van szépirodalom, de bármit olvashatsz, ami érdekel, krimik, thrillerek, vagy amit úgy gondolsz, hogy téged lekötne.

2023. nov. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem köt le a szépirodalom, olvass mást. Felesleges olyat erőltetni, ami csak szenvedés, és úgysem ad semmit. De ha mondjuk olvasol szórakoztatót vagy ismeretterjesztőt, lehet, egy idő után elkezded igényelni a komolyabb olvasmányokat. Nem kell rögtön a mélyvízbe ugrani, szerintem az olvasásra hangolódni is kell, főleg ha eddig nem volt a mindennapjaid része.
2023. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elég sokat olvastam gyerekkoromban. Amikor már nem kötöttek le a Móricz, stb, váltottam. Nekem a fantasy jött be. Találd meg azt a stílust, ami neked érdekes.
2023. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd ezt a művet, tedd félre, hátha később. Most keress valami mást.

Én pl. sokat olvasok, de igazi szépirodalmat elég keveset, mert egyszerűen túlságosan megviselnek. Így inkább könnyedebb, illetve tudományos ismeretterjesztő dolgokat olvasok, amiben nincsenek olyan közelinek érezhető emberi drámák.

PL. A Világjárók sorozatból tökre bírtam Derszu Uzalát, ez ilyen erdőben mászkálós, vagy a Rejtő könyveit, vicces fizika: Mi lenne, ha...? Keresd meg, ami neked tetszene! :-)

moly.hu, vagy könyvtár

2023. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. nov. 2. 11:17
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

vagy: valaki novellákat szeret, valaki meg a Csendes Don, vagy Móricz Erdély szerű óriásokat. Bele kell kóstolni szabadon sokféle dologba, aztán majd rátalálsz arra, ami a tiéd egészen.

Fiú vagy, vagy lány? 4# voltam.

2023. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
+ Hány éves vagy, és mi érdekel a világból?
2023. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a sci-fi és a thriller a befutó.

moly.hu-n utána tudsz nézni szinte minden könyvnek. Az ottani véleményekből és értékelésekből tudsz már következtetni arra, hogy mennyire érdekes, olvastatja magát, vagy inkább nehéz.

Én szoktam könyváruházat oldalát nézegetni, ha valami megtetszik, a címe vagy a tartalma alapján, akkor a moly.hu-n utánanézek, mielőtt megvenném. De barátok is nagyon sok jó könyvet ajánlottak már.

2023. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok. 19.
2023. nov. 2. 23:22
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány (vicces, izgis)

Rejtő: Tizennégy karátos autó (vicces, izgis)

Gratch: Ha a szerelmes gondolkodna (fiataloknak, párkapcsolatról)

Daniel Quinn: Izmael (egy ember és egy gorilla beszélgetése a világ megmentéséről)

Karl May: Winnetou (izgalmas, én felnőtt fejjel is élveztem)

Móricz: Sárarany (egy tehetséges, szenvedélyes paraszt életútja, szépirodalmi nyelven)

Hankiss Elemér: Az emberi kaland (ismeretterjesztő az emberről)

Munroe: Mi lenne ha? - fizika, őrült kérdésekre ad tudományos vicces válaszokat

Corey: Leviatán ébredése (sci-fi az emberiség már beköltözött a Marsra és az Övbe, egy eldugott holdon gyanús kísérleteket folytatnak...)

2023. nov. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!