Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írnátok külföldi íróktól...

Írnátok külföldi íróktól (főkébb angol és francia érdekelne) jó regényeket, novellákat, esetleg drámákat?

Figyelt kérdés
Bármi jöhet! Írót, címet és műfajt is írjatok, kérlek.
2010. okt. 19. 19:20
 1/7 anonim válasza:

Szia! Én kortárs, vagy 20. századi íróktól nem olvasok olyan sokat, viszont ami kifejezetten tetszett (az életöröme, vidámsága miatt) az Voltaire Candide-ja volt. Franciául külön élvezet.:)

Angolt kevesebbet olvastam, de tetszett például ennek az új sikerkönyvnek, az Alkonyatnak is az első része.

Jó olvasgatást!

2010. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten csak kortársra gondoltam, úgyhogy jöhet minden! :)
2010. okt. 19. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Clive Barker

angol

horror/fantasy

noveláskötet: Books of Blood I-VI. (nincs magyar kiadása, fordítva is csak egy-két novella belőle ilyen-olyan gyűjteményes horrorkötetekhez)

regény: Weaveworld (Korbács)


Neil Gaiman

angol

fantasy

novelláskötet: Fragile Things (Törékeny holmik)

regény: American Gods (Amerikai istenek)


Iain Banks

skót

általában sci-fi, de az ajánlásom nem tudom besorolni, egyfajta thriller talán, de mégsem az igazából

regény: The Wasp Factory (A darázsgyár)


Boris Vian

francia

szürreális akármi (leginkább szerelmes történet, de ez ne riasszon el különben)

regény: L'Écume des Jours (Tajtékos napok)


Így elsőre ezek jutottak eszembe. Nyilván vannak még a nagyon közismert írók (Agatha Christie, Tolkien, Stephen King, Poe, Lovecraft, Orwell, stb., stb.), de velük annyira nem lehet mellényúlni, meg jó eséllyel úgyis hallottál már róluk.

2010. okt. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jók, köszi! :)
2010. okt. 19. 19:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Francia novella és regényírók a 19 században: Maugham és Maupassant kiválóak és letehetetlenek
2010. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

letölthető könyvek idegen nyelven, főleg angolul:

www.4shared.com

2010. okt. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak: egyrészt ez illegális (nem mintha ez a világon bárkit is érdekelne), másrészt meg egy általános letöltő oldal. Ennyi erővel belinkelheted teszem azt a PirateBay főoldalát is...
2010. okt. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!