Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha barmilyen módon is meg...

Ha barmilyen módon is meg lehet mérni úgy "saccperkábéra", akkor kb. mekkora részét nem használták fel a Gyűrűk Ura-könyveknek a filmek elkészítéséhez?

Figyelt kérdés

Kérlek ne írjátok történeti elemeket, nem szeretnék spoilereket hallani, csupán egy %-ot mondjuk, hogy szerintetek mennyi maradt ki a lényegesebb/élvezhető információkból.


Ha valami nyonorult meg betámadna, akkor igen, én vagyok az, aki pont a napokban írt egy másik kérdést a témával kapcsolatban...



nov. 16. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Kb. 10%, főleg epizódrészek maradtak ki az elejéről meg a végéről, illetve Jackson összevont néhány mellék/háttérszereplőt.
nov. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Elvétve.

Leginkább az elején maradtak ki dolgok, még a Szövetség megalakulása előttről, de őszintén azt nem hívnám lnyegi elemnek. Szimbolikájában persze fontos az egyén, akinek kezdőbetűi BT, nagyonis fontos lehet, deee a történethez összességében nem ad kb semmit.


Meg a legvégén amikor azt hinnéd le van zárva minden, ott van még egy kis helyi kaland, az kb egy külön epizód. Tökre értem, hogy miért nem rakták bele a filmekbe, annyira elszeparált sztori, hogy csak tönkretenné a film katarzisát, de a könyvben az egiyk kedvenc részem volt, tök izgi volt:D

nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2, Igazából nem elszaparált, mert az egyik roppant fontos karakter mesterkedése az oka. És az ő története szempontjából fontos lett volna, hogy nem halt meg, hanem még... Nem tudom, ez mennyire urban legend, de azt hallottam, hogy az őt játszó színész mélységesen be is rágott, hogy nincs benne a végén a sztorinak.

Meg a szereplőink szempontjából is fontos elem szerintem, hogy ott értik meg, hogy minden változik.

(Jaj de rossz ez a spoilermentes rébusz :D)

De egyébként egyetértek, az ellenérveim ellenére érthető a kihagyás, nekem olvasás közben is olyan érzésem volt tőle, hogy egy jajdehosszú epilóg.


Eredeti kérdésre válaszolva, százalékra nagyon sok maradt ki, de a történet esszenciáját remekül sikerült megragadni Jacksonnak, igazából a fentebb emlegetett két dolog az, amit gyakran hiányolnak (egy teljes történetszál az elején és a végén, amivel egy karakter kimaradt, egy másiknak pedig megváltozott a sorsa).

Minden más változás teljesen átélhető, érthető, elfogadható, azaz bár ismerem az eredetit, cseppet sem zavar a dolog.

Szóval hiába maradt oldalszám szerint sok-sok százalék, történetileg közel 100%-os az adaptáció - amennyiben a bővített verziót nézed. Ez fontos!

nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!