Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Fővárosi Szabó Ervin Központ...

A Fővárosi Szabó Ervin Központi Könyvtárában (Kálvin tér) váltott regisztrációs olvasójegy (300Ft) érvényes a tagkönyvtárakban is?

Figyelt kérdés

A központi könyvtárban intéztem el a beiratkozást, könyvek kölcsönzésére nincsen szükségem. Ez rendben is van, viszont szeretnék járni másik tagkönyvtárakba is (számszerűen kettőbe), mert bizonyos helyzetekben jobban útba esnek, közelebb vannak. Kérdésem az, hogy a központiban kapott sárga kártyácskával be tudok-e menni a tagkönyvtárakba is, avagy mindegyikbe külön be kell iratkoznom, ha nem igénylem a minden könyvtárban érvényes kölcsönzői tagságot.

És ha minden tagkönyvtárba külön be kell iratkozni, akkor a 300Ft befizetése után mindig külön kártyát adnak, vagy megoldják, hogy a már meglévővel be tudjak menni mindkét helyre?



nov. 30. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezted meg, amikor regisztráltál?
nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1

Mert akkor még nem született meg bennem a gondolat, hogy másikba is szeretnék járni.

nov. 30. 22:55
 3/3 FarkasKölyök. ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Lehet azóta már megkérdezted/megfejtetted ezt a dolgot, de ha mégsem (illetve hátha másnak is hasznos): én eddig akárhány tagkönyvtárban jártam (bár nem voltam az összesben), sehol máshol nem volt beléptetőrendszer, csak a Központiban. Tehát az általam látogatott tagkönyvtárakban a szimpla "besétálás" és olvasgatás esetén senkit sem érdekelt, hogy van-e olvasójegyed, nem volt rá szükség. :)


Abból kiindulva pedig, hogy a kölcsönzőjegy egy és ugyanaz mindenhol - mivel az csak egy darab papír egy ráragasztott személyre szóló vonalkóddal, a vonalkód pedig egyedi és mindig hozzád fog tartozni - akárhova is mész, akár csak látogatásra, akár kölcsönzésre viszed magaddal, nem kell majd több darab, a státuszt a rendszerben módosítják az előfizetésed alapján és a vonalkód beolvasásakor jelzi nekik, hogy mire vagy éppen jogosult.


Ha bizonytalan vagy ilyesmikben, akkor egyébként tényleg nyugodtan kérdezd meg bármelyik könyvtárban bármelyik könyvtárost belépéskor, velem eddig mindig nagyon segítőkészek voltak, ha bármilyen kérdésem bármivel kapcsolatban felmerült, akár szakmai, akár technikai jellegű :)

ápr. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!