Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért éri meg sokaknak a...

Miért éri meg sokaknak a csoportos bookline rendelési business?

Figyelt kérdés

Romániában nincs ingyenes házhozszállítás a Booklinetól, 45 lejbe kerül a futár (~3500 ft).

Eddig két bookline csoportot találtam.

Az egyikben a nő hetente tesz fel rendeléseket, és kb 5-10 személy rendel egy alkalommal. 5 lejt kér el minden rendelőtől egy alkalommal, a könyveket az eredeti árban adja (ami a Bookline oldalán is megjelenik). Most év végén köszönetet mondott nyilvánosan a családjának, szüleinek, anyósáéknak, amiért egész évben segítettek neki kiosztani a több mint 3000 darab könyvet.

Sok munka, nem értem, hogy ő ebből mit nyer, főleg ha az emberek átverik és nem mennek a könyv után. Mert a pénzt akkor adják, amikor átveszik a könyveket.


Van egy másik nő, akinek van könyvesboltja egy kisvároban (kb 6000 személy él a városban). Ő is elég gyakran rendel. Minden rendelésnél egy Facebook csoportban megkérdi, hogy ki mit szeretne rendelni. Pénzt nem vesz el a szállításra, ő állja az egészet, a könyveket pedig az eredeti árban adja. Aki nem ment a rendelés után, azokat a könyveket a boltjába viszi, és ott eladja. A boltban se sokkal drágábbak a könyvek, max 3 lejt tesz rá egy könyvre.


dec. 31. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyanok akik valamilyen érthetelen okból kifolyólag önzetlenül segítenek másoknak. És ezt nem iróniaként írom, én is ismerek ilyet és tényleg rengeteg munkába kerül. Lehet nekik jó érzés (pl ha egyedül vagy, akkor vannak így emberi kapcsolataid).
dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xp ali ***** válasza:
100%
2 oka is lehet: 1. Mert megteheti és segíteni akar annak, aki nem teheti meg. 2. Mert nem teheti meg és így legalább a saját rendelése ingyen van. Ideje pedig több van, mint pénze.
febr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!