Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Soha nem olvastam még képregén...

Soha nem olvastam még képregényeket. Mivel kezdjem?

Figyelt kérdés

Imádok könyveket olvasni, (leginkább fantasy) de valahogy a képregények kimaradtak.

Tudnátok ajánlani valamilyet?

Egy kikötésem van úgymond, hogy ne legyen kismillió része.

A műfaj mindegy.



jan. 1. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sleepless [ [link] ]
jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első képregény amit megvettem "Az Esernyő Akadémia" volt. Én nagyon szeretem, számomra érdekes maga a történet és a karakterek is.
jan. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nimona
jan. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
The Sandman
jan. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sapiens I - Az emberiség születése és Sapiens II - A civilizáció pillérei

[link]

Történelem, de nem abból a megközelítésből, mint a töriórán. Ráadásul jó kis kerettörténete van, regényszerűen mesél, szóval ne száraz információkra sámíts. Érdekesség, hogy van egy képregény a képregényen belül. :D


The Hellbound - Út a pokol felé 1-2

[link]

Megjegyzés: a 2. kötet végén nincsenek válaszok és így remélem, lesz egy 3. is.


Hellboy ​Budapesten

[link]

Nem egy tökéletes mű, még Hellboy mércével sem, de jópofa a magyar vonatkozás mindkét történetben.


A teljes Maus

[link]

Holokausztos, csak a zsidók egerek és a németek macskák.


Persepolis

[link]

Az iszlám forradalom gyerekszemszögből.


Ha van olyan Marvel karakter, akit jobban szeretsz:

[link]



De elég sok filmhez, sorozathoz vagy könyvhöz is van olyan képregény, ami nem feldolgozás, hanem különálló történet.

pl: Vaják, Aliens vs predator, Starcraft.

jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

The ​Promised Neverland


20 kötet + pár extra fejezet.


Rajongói fordításban megtalálható a linkek közt, amit küldtem privátba, vagy ha beírod a netre, hogy "sohaország manga". Beírásilag nem valami szép, de tartalmilag jó a magyar fordítása. Teljesen befejezett mű, és ne ijedj meg attól, hogy 20. Nem full szöveg, mint egy könyv. Viszont mivel manga, így fekete-fehér szinte az összes oldal.


Vagy ha gondolod, megnézheted az anime első évadát, s ha tetszik, folytatod a 38. fejezettől. Az anime 2. évada nem követi a mangát.

jan. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Cirque du freak

Darren Shan vámpír könyvei alapján készült, és eléggé pontosan követi a könyveket. 12 kötet. Magyar fordítás nincs, de angolul beszerezhető.

jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A képregény nem nívós olvasmány. Ha egyébként szeretsz olvasni, akkor folytasd az olvasást normális regényekkel.A képregényeket azoknak találták ki, akiknek nehezükre esik könyvek olvasása.
jan. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 Ilyen hangosan és büszkén én nem hirdetném, hogy milyen szűk felfogásom van a művészetek terén.
jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!