Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 12 éves lánynak milyen könyvet...

12 éves lánynak milyen könyvet ajánlanátok,aminek témája az iskola,barátok,saját korosztályában?

Figyelt kérdés
febr. 8. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják
febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Ruth Morris: A szökevény

Ez a könyv ugyan nem az iskoláról és a barátokról szól, de egy 12 éves lány története Ausztráliában, és pont ennek a korosztálynak való. Annak idején imádtam.

febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szuper köszönöm:)
febr. 8. 15:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem az a ő korosztálya, de kamaszok. Leiner Laura SzJG sorozatát ajánlom. Mielőtt egyesek lepontoznának, tudom hogy nem a legjobb alkotás, de nem is a pocsék kategória, meg minél többféle (mármint rossz, közepes, jó, remek, stb.) könyvet olvas valaki annál jobb a viszonyítása a következőhöz.


De Berg Judit Őrzők és Keresők c. könyvét is ajánlom. (talán középiskolások, de lehet általánosba járnak), igaz ez hajaz a krimire, de nem durva és élvezetes a fiatal korosztálynak, hisz az ő humorukat fogja meg.


Vagy ha a fantasy felé húz jobban, akkor a Gryphony trilógiát ajánlom. Szintén kamasz lány, iskolába jár.


Vagy a Cornwall College, ahol szintén kamaszok járnak egy elit iskolába. A főszereplő egy lány, akinek híres német bútortervező volt az apja, aki elhunyt, és így ha elég idős lesz, ő viszi tovább a céget majd. Ezért álnéven jár iskolába és ebből fakad a bonyodalom is.

febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

G. Szabó Judit nagyon gyenge, de hátha tetszik a kislánynak.


Mivel Szabó Magda Álarcosbálját (+Zsófikának, +Születésnap) még nem ajánlották...


Didaktikusak? Igen, de szétütik (vagy összerakják) az ember szívét-lelkét.

febr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

# 5. G Szabó Judit csak szerinted gyenge, én nagyon élveztem. Igaz a főszereplő 14 éves, de a könyv megfelel 12 éves korosztálynak is.

Én pl. Szabó Magda Álarcosbálját unalmasnak tartottam kamaszkoromban.

febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
G. Szabó Judit szerintem nagyon jó. Ajánlom még tőle a "Hárman a szekrény tetején" című könyvét is.
febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy ropi naplója

[link]


Egy zizi naplója

[link]

febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%

„# 5. G Szabó Judit csak szerinted gyenge”


Írni nem tud, maradjunk ennyiben. Ettől még élvezheted.

febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 9. Nem vagy képes elfogadni, hogy valakinek más a véleménye, mint Neked. G Szabó Judit könyvei 9 éves kortól ajánlottak, és szórakoztatóak gyereknek is, felnőttnek is.

Szabó Magda nem való 12 éves gyereknek, a Moly szerint is 14 éves kortól ajánlják. Tizenévesként engem nem kötött le.

febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!