Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy alkalommal minimum hány...

Egy alkalommal minimum hány példányt érdemes/szokás kinyomtatni egy könyvből?

Figyelt kérdés
Az ATV-n egy ideje megy, hogy Szinetár Miklós könyvét x-edszerre is újranyomták. Ez egyértelműen a népszerűség jele, vagy egyszerűen csak keveset nyomatnak egyszerre?
febr. 12. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Nyomdától , szerződéstől függ.

5-200-3000 darab.


🤔 Elektronikus kiadás jobb 👍

febr. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ. Ma már 1000 példány is jónak számíthat, de a nagynevű szerzők műveiből akár 10-20.000 példányt is eladhatnak.

Az említett könyv pont az a kategória, amit nem lehet tudni, hogy miként fogy, ezért minden bizonnyal nem nyomtattak belőle sokat, maximum pár száz darabot és digitálisan bármikor utánnyomható. Én nem venném meg, nekem nem volt sosem szimpatikus Szinetár, de biztos van erre is közönség.

febr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Én nem gondolkodom a vásárláson, de nem mondanám, hogy nem szimpatikus, nem is nagyon ismerem. Csak kevés az időm, és a feltehetően színházi történetek nem érdekelnek.
febr. 12. 15:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Saját kiadójuk adta ki, logikus, hogy reklámozzák. A többi mese meg csak kampányfogás, mert a vevők szívesebben megvesznek egy sikerkönyvet, mint egy ismertlent, még ha jobb is az.
febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát az is lehet, hogy szó sincs utánnyomásról, csak eladatlan példányokról?
febr. 12. 15:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Láttam én is a reklámot, nem hinném, hogy olyan népszerű lenne a könyv. El akarják adni a népszerűséget meg mindenki behazudhatja, mert leellenőrizhetetlen. Hogy igaz-e vagy sem, nincs jelentősége. Ha tényleg jó könyv lett volna, és bízott volna benne a kiadó, akkor először is többet nyom, vagy az első utánnyomáskor nyom többet. Ez a négyszer való utánnyomás inkább arról árulkodik, hogy nem mernek sokat utánnyomni, nehogy a nyakukon maradjon. Már ha igaz egyáltalán és nem print on demandban nyomtak utána már négy darabot.
febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
febr. 12. 15:55
 8/9 anonim ***** válasza:
A régi poén: "közkívánatra" = a kutya se kérte :)
febr. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De lassan elő lehet rendelni a 2. részt, szóval lehet valamennyi kereslet rá.
febr. 14. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!