Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter könyvek a...

A Harry Potter könyvek a filmek megjelenése előtt mennyire voltak népszerűek és ismertek? Akár itthon, akár külföldön.

Figyelt kérdés
febr. 22. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem eléggé.
febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nagyon azok voltak.
febr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Már a filmek előtt is népszerűek voltak, itt is és külföldön is
febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Ismert és népszerű volt előtte is, ezért is övezte akkora felhajtás és várakozás az első könyv megfilmesítését, ami a maga idejében rekord bevételeket produkált.

Azért igazán közismert fogalom a filmek megjelenésével lett, mert ezzel olyan emberekhez is eljutott a híre, akiknek nem igazán volt közük a könyvek világához.

febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon, főleg emiatt lett akkora felhajtás a filmek körül is.
febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm. azért kérdeztem, mert én csak 2005-ben kezdtem az első osztályt és alig vártam, hogy megtanuljak olvasni, hogy kivehessem a HP könyveket a könyvtárból :D Ekkoriban már 3 HP filmen túl voltunk és 6 könyvön, ha jól tudom. Nem tudtam, hogy népszerűség szempontjából a tyúk vagy a tojás volt-e az előbb ebben az esetben :D
febr. 22. 13:19
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Csak annyira voltak népszerűek a könyvek, hogy mindenhol lehetett őket kapni a megjelenést követő kB 2-5 napig, aztán elfogytak. Az Auchanban a könyvszekcióhoz kígyózó sorok vezettek az üzleten át, és az árufeltöltők adták a vevőknek a polcról, mert féltek hogy máskülönben tolakodás, verekedés lenne.

Az internetes oldal még parább volt. Akkora népszerűség övezte a könyveket, hogy fejezetenként kerültek fel kalózfordítások az akkor sokkal kezdetlegesebb és fejletlenebb internetre, mert az olvasók nem akartak a magyar kiadóra hónapokat várni.


Szóval ja, ijesztően népszerűk voltak a könyvek, filmek nélkül is.

febr. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hintalow ***** válasza:
100%
Igen, már annó az első rèsz idejèn is nagyon hamar berobbant itthon is a jelensèg, előtte nem nagyon volt pèlda rá, hogy egy könyv (ami ráadásul gyerek/tini korosztályt cèlzott) ennyire gyorsan ès teljeskörűen váljon ismerttè ès keresettè.
febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
A HP megváltoztatta az ifjúsági irodalmat. Itthon előtte (annak ellenére, hogy voltak könyvek, ugye a klasszikus pöttyösek-csíkosak pl...), az ifjúsági irdalom, mint olyan, nem létezett. A HP berobbanása teljesen új irányokat nyitott meg a gyerekkönyvek világában, itthon mindenképp.
febr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kustany válasza:
100%

Már a filmek megjelenése előtt is népszerűek voltak.

Volt egy nagy elődjük, a Gyűrűk Ura.

Az a könyv is nagyon népszerű volt, lett belőle egy nagy film és a Harry Pottert is várták sokan a mozikban.

Hogy képbe legyünk a gyerekek világával, én is meg a feleségem is olvasta a Harry Pottert.

febr. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!