Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen orosz regényeket olvassak?

Milyen orosz regényeket olvassak?

Figyelt kérdés
Tudnátok orosz íróktól regényeket ajánlani? Különösen is, amelyek nevesek, vagy egyszerűen csak érdemes belemélyedni:)
2010. okt. 26. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Gogol: az őrült naplója, az orr

Bulgakov: mester és margarita


Nem rajongok annyira az orosz irodalomért, de ez a 3 nálam toplistás:)

2010. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem a Bűn és bűnhődéssel kezdd :)


A Mester és Margarita tényleg jó, érdemes elolvasni,


de én nagyon ajánlom Turgenyevet is, az Apák és fiúkat, vagy az Első szerelmet. (A jellemábrázolás felülmúlhatatlan...)

Jó Tolsztoj Anna Kareninája is, és nem is olyan hosszú, mint a Háború és béke, de ha van hozzá kedved, olvasd el mindkettőt!

2010. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Huhh, nagyon köszönöm az ajánlásokat!

Pedig bizony a Bűn és bűnődéssel kezdtem, és éppen amiatt érdekelne a folytatás, és kíváncsi lennék a többi orosz író művére is.

A Bűn és bűnhődésben nagyon tetszett ahogyan Dosztojevszkij ábrázolja a lelki folyamatokat; élmény volt olvasni és még soha ennyire regény nem kötött le:)

2010. okt. 26. 14:12
 4/6 anonim ***** válasza:
A Puskinnak érdekes művei vannak... nekünk anno az Anyegint kellett elolvasni tőle... elég nehéz olvasmány volt, mondjuk diákfejjel...
2010. okt. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az Anyegint gyűlöltem gimiben, nem voltam hajlandó elolvasó sem! Aztán egyszer a kezembe akadt; azóta le sem teszem:)


A Mester és Margarita az egy zseniális mű:) Imádtam minden pillanatát csak ha nem figyelsz egy mp-ig akkor azt sem tudod kiről van szó:D


Én többet nem is olvastam, amiilyen nagy regény, inkább kicsiket,vagy novellákat:(

2010. okt. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gavriil Trojepolszkij: Feketefülű fehér Bim

Ez nagyon szép kutyás regény. A hűségről, a barátságról szól. Filmben is elkészítették, bár azt én nem láttam. Minden kutyabarátnak ajánlani tudom! :)

2010. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!