Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Volt olyan, hogy több könyvet...

Volt olyan, hogy több könyvet olvastatok egyidőben? Miért kezdétek el olvasni az egyiket ha a másikat még nem fejeztétek be?

Figyelt kérdés
márc. 30. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez velem akkor fordul elő, ha az egyik nem köti le teljes mértékben a figyelmemet. Akkor félreteszem, és belekezdek egy másik kötetbe. De az előzőt is folytatom néha, mert mégis érdekel, hogy mi fog történni benne.
márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 TR75 ***** válasza:
100%
Néha szoktam két teljesen külön műfajban (pl. egy regény és egy ismeretterjesztő). Hasonlókat inkább nem keverek.
márc. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritkán fordul elő, de ha mégis, akkor az egyik pl. verseskötet, ami ugye nem folyamatos, ott bármikor el lehet egy-egy verset olvasni. Viszont ha jól emlékszem, egyszer volt olyan, hogy nem igazán jött be az adott könyv, de nem akartam rögtön félretenni, hanem közben elővettem inkább egy másikat is. De nem szeretek egyszerre olvasni többet.
márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most hogy feljött ez a kérdés...hány könyvem is hever a polcon befejezetlenül?

Sokszor van olyan, hogy ha egy könyv nem köti le a figyelmem, és alig tudok rá koncentrálni, mert untat, akkor belekezdek egy másikba. De ettől még néha napján előveszem a másikat és olvasok belőle, de lassan.

Most jelen pillanatban kb. 3-4 könyvem van ebben a helyzetben. Talán az egyikből még ma olvasok 10 oldalt, ha nem untat nagyon. Viszont van vagy 7-8 könyv, amit még el se kezdtem, de biztos nem így járnak majd. Azokat előnybe részesítem.

márc. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van, hogy éjszakás műszakban dolgozom, olyan 4-6 műszakot egy hónapban. Olyankor szoktam vinni magamnak könyvet, mert hajnali 2-3 felé elég nagy tud lenni a pangás.

Viszont éjszakásban, munka közben sokkal jobban tudok pl. urban fantasy, vagy krimi könyveket olvasni, amik közelebb állnak a valósághoz. Könnyebb követni, mikor nem minden nulláról épül fel.


Szóval ha épp valami olyat olvasok, ami mondjuk high fantasy, sok benne a politika, stb., akkor nekiállok éjszakában valami olyannak, ami jobb oda.

márc. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Több eszközöm van, nem mindegyik érhető el mindig.


Mást olvasok laptopon, tableten, mobilon és hagyományos könyvként.

Pl ha munka ügyben repülök, akkor csak telefont viszek, akkor azt olvasom. Ha buszon/vonaton ülök, akkor hagyományos könyvet. Otthon a laptopon tudok csak olyan könyvet olvasni, ami PDF. A tablet a jolly joker, amit akkor veszek elő, amikor a többi opció nem érhető el akármi miatt.

márc. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tejinashi ***** válasza:
100%
Nekem anno a suliban voltak ilyenek a kötelező olvasmányok, amik nem igazán kötöttek le, de elkezdtem olvasni őket, aztán mindig letettem és helyette olyanokat olvastam, amik le is kötöttek. Néha furcsa párosítások voltak. Emlékszem, a Köszívű ember fiai helyett Richelieu bíboros életrajzát olvastam szívesebben (két vaskos kötet...).
ápr. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Van olyan, hogy 2 könyv is nagyon érdekel és nem bírom kivárni, míg az egyikkel végzek. De olyan is volt már, hogy egy lelkileg nehéz témájú könyvet olvastam, ez estére csak felzaklatott, ezért inkább reggel vagy napközben olvastam és estére választottam egy könnyed regényt.
ápr. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
volt, pl. nem kötött úgy le első, vagy nem találtam elalvás elött ágyban és lusta voltam keresni, vagy aludtak már másik szobábsan ahol hagytam, és elkezdtem másikat, simán, vagy nagyon érdekel új, másikat még nem fejeztem és nekiállok a kedvencnek
ápr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvasok párhuzamosan, általában egy ismeretterjesztőt és egy regényt. Mikor mihez van éppen kedvem, vagy mennyire vagyok álmos, amikor az alvás előtti olvasáshoz érek (általában az ismeretterjesztő nehezebben felfogható, ha fáradt vagyok, inkább a regényt folytatom).
ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!