Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van itt ennyi önjelölt...

Miért van itt ennyi önjelölt "író"?

Figyelt kérdés

A félreértés elkerülése végett, írni szuper dolog, remek hobbi. Itt viszont napi szintű kérdés, hogy "milyen a sztorim" és "hogyan lehet kiadni egy könyvet", vagy hogy "mondanátok ötleteket". És a végén általában kiderül, hogy még csak ötletei vannak, vagy max. egy fejezet van kész, de már az érdekli, más olvasná-e stb. És nem, nem hiszem, hogy ezek mind tinik lennének.

Ezekben az emberekben miért nincs semmi alázat az írás iránt? (Az is kérdés, miért gondolja bárki, hogy az írás hatalmas biznisz, de mindegy.) El tudom képzelni azt is, aki alig olvas, vagy egyáltalán nem, de azért ír, mert össze tud rakni két mondatot. (Konkrétan volt ilyen ismerősöm. Soha nem olvasott semmit, de már megjelentek könyvei - persze magánkiadásban. De észre se vette, hogy ez gond, hiszen "mindig ötöst kapott az iskolai fogalmazásaira.")

Szerintem aki író akar lenni, annak olvasnia KELL. És nem csak lektűrt, klasszikust is, különben nulla irodalmi műveltsége lesz, és ez meglátszik majd a művein is. És csak középszerű író lesz, azzal meg már tele a könyvpiac.

És az íráshoz idő kell. És szerintem az is, hogy ne tárj minden elkészült mondatot azonnal mások elé. Van, hogy több száz oldalt kell a kukába dobni, és újrakezdeni az egészet. Nehéz és hosszú folyamat íróvá, JÓ íróvá válni, de mintha ez nem lenne világos itt sokak számára.

Olyan is válaszolhat, aki pont ezt csinálja. Tényleg érdekelnek az indítékok.



ápr. 14. 07:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is nagyon kíváncsi lennék...


Szerintem egyrészt annyira felhígult a könyvkiadás, hogy sokan azt mondják: "hát, ilyet én is tudok" és egymás között szólva, néhány könyvből kiindulva nem is biztos, hogy nagyot tévednek, mert sokszor kritikán aluli ami nyomtatásban megjelenik. Ezek azok, akik még életükben nem olvastak igazi szépirodalmat, és semmit, aminek a valódi, értékes könyvekhez bármi köze van. Másrészről csak könnyű pénzkeresetet és hírnevet látnak benne, nem irodalmi indíttatásuk van.

ápr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem közrejátszik, hogy az önjelölt írók nem nagyon kapnak igazi kritikát. Sokszor látom, hogy egy közepes vagy egyenesen rossz írásra mennek a magasztaló visszajelzések, mert úgy gondolják hogy a végtelen pozitív hozzáállás az ami segít neki fejlődni. A negatív visszajelzést meg invalidálják, bármire is hivatkozva, ezzel létrehozva azokat az echochambereket, amikben minden oda bekerülő önjelölt író lesz, mert csupa jót kap vissza, érdemtelenül.
ápr. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
22%

miert baj az?

mai vilagban nyomtatas ugyis nemsokara bedol

hagy elvezzek ki


inkabb pont erre kell biztatni oket digitalis kiadast csinaljanak

vannak helyek amik fizetosek hogy olvasni lehessen

oda ir azt kesz...


hegyekben allnak a tuzrevalo konyvek a konyvesboltokban es konyvtarakban

rengeteg meg az ujrahasznosito helyenek es a szemettelepen


egyreszrol tehat mindegy ha meg 100x annyi szemetet gyartanak mint most van


mas reszrol meg kisse agaszto mikor elvileg kornyezet tudatosnak kell lennunk par szaz ev mulva

vagy par ev tized mulva osszeomolhat barmi a sok karosanyag miatt

ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

#3 Látom hozzád sem jutott el a kérdés lényege...


Ha ilyen az átlag olvasó, akkor tényleg van létjogosultsága a kérdésben említett "önjelölt íróknak".

ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Túl sok embernek van túl sok szabadideje. Ezért van ennyi streamar, vlogger, influencer is.
ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

Elolvasva a leírást első gondolatom az volt, hogy nem mindegy neked? A masodik, hogy ki a jóisten vagy, hogy beleszólsz ki hogy csinálja a saját dolgait, a saját pénzén? Azt meg hogy mit kell meg mit nem, már bocs, de nem te döntöd el.


És ne gyere a jaj ez most betalált nyomoréksággal, egyszerűen utalom azokat akik kérés nélkül beleokoskodnak mások életébe, útmutatádt adnak hogy kell élni, amikor épp akkora senkik mint itt a többség.


Ok, ha sikeres, közismert magyar író vagy, akkor azt mondom köszönjük, de jelenleg egy anonim senki vagy.

ápr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Milyen jól lepontoztátok #3-at, amikor igaza van.
ápr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
#5 ja, ahelyett hogy egy gyárban dolgoznának, mert csak az az igazi munka! /s
ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi az eddig válaszokat!

6: Hát én még senkihez nem mentem oda, hogy így vagy úgy csinálja, egyszerűen csak úgy gondolom, hogy az íráshoz alázat, belátás és tisztelet kell, és akiben ennyi nincs, az nem lesz soha író, hiába gondolja magát annak.

Egyébként hm, mondhatjuk, hogy mindegy nekem, hisz az irodalom úgyis teszi a dolgát, és az ilyen semmi alkotások úgyis szelektálódnak idővel. Szóval ja, végül is mindegy, csak a jóízlésemet zavarja, meg feltettem egy kérdést egy fórumon.:)

ápr. 14. 15:16
 10/17 anonim ***** válasza:
43%
#6 vagyok. Ok :) ők ettől boldogok, és ez a legfontosabb. Hogy aki ezzel szórakoztatja magát, elégedett legyen. Ha meg olvashatatlan amit írnak, akkor nem olvassa el senki, így születnek a meg nem értett költő óriások. De ezen felesleges mérgelődni
ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!