Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Zsákmányoltam nagyon sok...

Zsákmányoltam nagyon sok könyvet, de némelyik nagyon fura szagú.. Mit lehet tenni, hogy az a büdös eltűnjön belőlük?

Figyelt kérdés
ápr. 21. 14:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Az a minimum, hogy kiszelloztetem őket, de esetleg valami hatékonyabb megoldás?
ápr. 21. 14:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki is dobhatod.


Sajnos a papír ilyen, nem sok módszert ismerek ami a papír állagának romlása nélkül működik. (Konkrétam egyet sem)

ápr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kidobni nem fogom, de azért köszi a hasznos tanácsot.


Viszonylag új könyvek, csak nem megfelelően tárolta sajnos akitől van.

ápr. 21. 14:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amivel kísérleteznék, hogy megfelelő méretű ételes dobozban vagy jól zárható műanyag tárolóládában lazán kinyitva illóolajos szivacs vagy vattapamacs mellett tárolnám egy hétig, hogy egy tolerálhatóbb szagot igyon magába. Pl. zöldteás vagy valami ilyesmi olajjal.


Egy könyvön próbáld ki, aztán ha bejön, mehet a többi is.

ápr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Erről jut eszembe, a juhszőr tényleg működhet, illetve talána kávé
ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán ózongenerátorral való kezelésénél eltűnik a szag.
ápr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most annyit csináltam, hogy a külsejét mindnek nedves ronggyal megtisztogattam, beraktam őket nagy dobozokba, és befujtam parfummel, majd becsuktam a dobozt.

Meglátjuk.

Ennél már rosszabb nem lehet mint amilyenek most

ápr. 21. 16:30
 8/10 A kérdező kommentje:

Tényleg nem régi könyvek, de a szívem szakadt meg amikor láttam, hogy ki akarják dobni őket.

Inkább elhoztam haza.

Csak a szaguk az brutális

Cigi, és pinceszag meg nem tudom mi keverve

ápr. 21. 16:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kávézacc. Szárítsd ki, hogy ne eresszen levet, és szórd a lapok közé. Adj neki egy hetet egy zárt dobozban.

Előny: a szag amit a zacc nem szív magába, a kávéaroma elnyomja. Hátrány: ha kicsit is nedves marad, tele lesz barna foltokkal minden lap.


Esetleg permetezőből óvatosan lefújkodhatod hyperol oldattal. A hidrogén-peroxid elég sok szaganyagot el tud roncsolni, a kellemetleneket is. Cserébe fakulhat tőle a tinta és törékenyebb lesz tőle a papír.

ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szódabikarbóna is jó ha dobozba zárod vele úgy hallottam
ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!