Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter-könyvekben a...

A Harry Potter-könyvekben a bolgárok miért "észak büszke bajnokai", amikor Bulgária egy délkelet-európai ország?

Figyelt kérdés
2010. nov. 15. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

ezen már én is gondolkodtam...de érdelekne...

Bár van ahol magyaro. fővárosa bukarest...

2010. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy gondolom, hogy Krum is, annak ellenére, hogy a bolgár csapat fogója, orosz. Például azért, mert a Durmstrang egyenruhájához bunda és szőrmesapka tartozik.
2010. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor az írónő szerint minden szláv nép északi és szörmesapkás? Átkozott sztereotípiák... -_-
2010. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, az egyik fejezetben, talán akkor, amikor már megvan az aranytojás, Harryék azt találgatják, hogy Krum miért szeret télen úszni a tóban, és erre mondja Hermione a fentieket, meg, hogy a Durmstrang valahol nagyon északon lehet.
2010. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Attól, hogy bolgárok, a Durmstrang még lehet valahol Szibériában, stb. Azért enyire ne nézzétek hülyének az írónőt. A Roxfort is az Egyesül Királyság északi részén van valahol (a történet szerint persze).
2010. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de amikor azt mondom, hogy orosz... szóval Oroszország azért elég nagy, szóval északon akárhol lehet. Mint például Szibéria.
2010. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

igen, de miért lenne a bolgár iskola Oroszországban???

és a Roxfort az Nagy-Britannián belül (szóval egy országon belül) van!

2010. nov. 15. 18:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola nem bolgár. A kviddics csapat bolgár. Tagjai akármilyen nemzetiségűek lehetnek. :D
2010. nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Lehullt a lepel, a Harry Potter valójában nem is igaz történeten alapul!
2010. nov. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig úgy gondoltam, hogy ezek az iskolák területileg fogják össze a mágusképzést. A filmben szét voltak szedve nemileg is, a Beauxbatons-ban lányok, a Durmstrangos fiúk, de a könyvben nincs ez ennyire megjelölve.


Talán úgy értelmezhetnénk, hogy akik kelet-európaiak, a Durmstrangba járatják a gyerekeiket, az szláv nyelvterület. A bulgár csapat inkább csak egy egzotikusan hangzó név, hogy meg legyen jelölve valami keleti ország. Erdély, ahol Charlie sárkányokkal foglalkozik, az is inkább csak a vámpírokról ismert, vagyis van valami mágikus felhangja a nevének.

A Beauxbatons-t meg Franciaországba tette, francia nyelvterületre, Dél-Európába, és Fleur-ban véleményezi a franciákat általánosságban, a piperkőcségüket, mert tényleg szterotípizál :)

A Roxfort pedig angol nyelvterület, valahol észak-Skóciában, ez egyértelmű, hogy az írónőnek a sajátja a legkedvesebb.


Valahogy ezekben a csapatokban a faji kérdésekről mond véleményt, egy kicsit olyan politikai jellege is van a dolognak a kemény keleti komcsi srácokkal, a nyálas feminin, külsőségeket hangsúlyozó franciákkal és a bátor, lánglelkű angol hazafiakkal, akik megmentik a világot. Hogy össze kell fogni, ugyanakkor a Durmstrangosok vezetője a rossz oldalt támogatta, a Beauxbatons-osok vezetője megtagadja a gyökereit, az angolok meg nem szívesen haverkodnak senkivel, és nem szívesen fogadnak el segítséget, jóllehet, lenyűgözi őket az idegenek mássága, és egy kicsit talán el is bűvöli őket ez.


A hetedik kötetben, amikor a lagziban beszélget Harry és Krum, és kiderül, hogy Krum nagyapja a Grindelwald-féle börtönben halt meg, az olyan kisértetiesen emlékeztet a kommunizmusban elpusztult sok emberre, és arra, hogy a vörös csillag minek a jelképe...visszaköszön, hogy eredetileg jó céllal indult a kommunizmus, és mi lett belőle.


Az észak büszke fiai pedig csak egy kifejezés a keménység hangsúlyozására, ami jobban kihozza a francicák lenge öltözetével és nyilvánvalóan dél-francia származásával való ellentétet. :) Erre fekszik rá még jobban a film a nemi elkülönüléssel is. Szerintem. :)

2010. nov. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!